Redakcja

Jesień, czyli pora roku wywołująca masowe przeziębienia

medications-342443__180Każdej jesieni oraz zimy w Polsce rodzi się epidemia grypy, anginy oraz mniej poważnych przeziębień, niemniej jednak wszystkie te choroby muszą być leczone, gdyż mogą wywołać poważne powikłania. Jeżeli zauważymy u siebie powiększone migdałki to bez wahania powinniśmy zapisać się na najbliższy termin w przychodni, gdyż może to oznaczać anginę, które z wiekiem staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Leczenie migdałków odpowiednim antybiotykiem jest bardzo proste, nie można tylko wychodzić z domu, ponieważ grozić to może sporymi powikłaniami, których zapewne każdy wolałby uniknąć. Mnóstwo osób niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie zagrożenia niosą takie powikłania i wbrew poleceniu lekarza opuszczają one swoje mieszkania i w konsekwencji lądują w szpitalach z zapaleniem płuc lub innymi wynikami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Równie niebezpieczne okazuje się zapalenie błony śluzowej nosa, gdyż nieleczone może doprowadzić do zapalenia zatok.

Czego unikać przy zapaleniu zatok?

Wszyscy, którzy mieli już problemy z zatokami wiedzą, że z tym nie ma żartów. Bardzo ważne jest, aby unikać tego schorzenia, ponieważ osoby, które już raz zapadły na zapalenie zatok męczą się z ciągłymi nawrotami tej choroby, która potrafi dać w kość. Bakteryjne zapalenie zatok nie jest łatwe do uleczenia, a całkowite wyleczenie jest niemal niemożliwe, ponieważ schorzenie to ma bardzo silne ognisko i trudno jest je całkowicie usunąć. Choroba wraca najczęściej w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ludzie masowo się przeziębiają. Organizm ma wtedy osłabioną odporność, co bakterie i wirusy wykorzystują z całkowitą bezwzględnością.

Leczenie nieżytu nosa

W przypadku występowania nieżytu nosa dobrze jest już od samego początku stosować maści do nosa, które mają na celu zwalczanie kataru. Nikt chyba nie lubi nieprzespanych nocy spowodowanych katarem, zatkany nos daje się mocno we znaki, a maść do nosa nie zawsze okazuje się skuteczna. Jeżeli nie daje sobie ona rady to trzeba udać się już do lekarza, który przepisze silniejsze środki, które powinny dać rezultaty już po pierwszym zastosowaniu. Jeśli jednak nie chce nam się odwiedzać przychodni to warto spróbować inhalacji, która jest pomocna w wielu przypadkach.

Podobne wpisy:

Zostaw odpowiedź na artykuł