Redakcja

Kilka istotnych informacji na temat kamicy żółciowej i moczowej

medications-257298__180Kamienie żółciowe potrafią uprzykrzyć życie, dlatego lepiej prowadzić taki tryb życia, który pomoże uniknąć ich powstawaniu, jednak jak to robić? Podam kilka informacji, które przydadzą się osobom chcącym dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Kamica żółciowa grozi przede wszystkim kobietom, ponieważ posiadają one estrogeny, czyli hormony sterujące czynnością kanalików żółciowych i mogą to czynić niezdarnie. O ile nie jest to czynnik decydujący to u kobiet w ciąży może mieć to bardzo duże znaczenie, ponieważ ich ciało wtedy robi różne dziwne rzeczy, a zaburzenia hormonalne to normalne zjawisko. Bardzo duży wpływ ma również sposób odżywiania się. Jeżeli jemy nieregularnie z dużymi okresami przestoju jesteśmy szczególnie narażeni na powstanie kamieni żółciowych, gdyż długi czas bez posiłku powoduje nadmiar powstawania kwasów żółciowych powodujących powstawanie kamieni.

Zagrożona grupa

Kolejną grupą osób, które są narażone są otyli ludzi, ponieważ domniema się, że ich dieta przesycona jest przez tłuste pokarmy i cholesterol. Jak leczyć kamienie żółciowe – istnieją dwa sposoby, a mianowicie inwazyjny, z koniecznością zabiegu chirurgicznego oraz nieinwazyjny, czyli za pomocą leków. Oczywiście mniej ryzykowne jest stosowanie leków, które jednak nie zawsze okazują się skuteczne, ponieważ nie są w stanie rozpuścić złogów w woreczku żółciowym, więc jedynym pewnym sposobem jest laparoskopia. Kamica moczowa polega mniej więcej na tym samym co żółciowe. Tym razem to jednak kamień odkłada się w nerkach. Może być on wydzielony drogą naturalną, czyli wraz z moczem przez cewkę moczową, jednak jest to bardzo bolesne i towarzyszący temu ból porównywalny jest to bólów porodowych. Dlatego też kamica moczowa leczenie ma bardzo ważne i podobnie jak w przypadku kamieni żółciowych można ją pokonać na dwa sposoby.

Metody leczenia kamicy

Za pomocą lekarstw i zabiegu chirurgicznego. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z ilości chorób, na które można z łatwością zapaść. Mało kto wie, czym są afty, a wielu z nas je miało. Dla niepoinformowanych jest to owrzodzenie jamy ustnej, które w najczęściej występuje w łagodnej formie i przejawia się pieczeniem części podniebienia lub dziąsła. Afty jak leczyć wiedzą najlepiej lekarze, jednak w każdej aptece można liczyć na dobrą poradę, ponieważ ich leczenie jest całkiem proste i w zdecydowanej części przypadków można się ich pozbyć biorąc regularnie tabletki.

Podobne wpisy:

Zostaw odpowiedź na artykuł