Redakcja

Problemy z nosem

medications-342449__180Nos, którego głównym zadaniem jest oczyszczanie wdychanego powietrza jest narażony na mnóstwo infekcji oraz problemów zdrowotnych, dlatego powinniśmy dbać o niego ze szczególną wrażliwością, na którą zasługuje. Wielu ludzi często spotykają krwotoki z nosa, które nie są wywołane żadnym uderzeniem.

W wielu przypadkach główną takiego stanu rzeczy są słabe naczynka krwionośne, dodając do tego wysokie ciśnienie krwi można samemu sobie odpowiedzieć jaki będzie skutek. Krew pod dużym ciśnieniem będzie rozrywała ścianki w nosie i po prostu będzie się lała krew. Krwawienie z nosa przyczyny może mieć również inne.

Różne rodzaje uszkodzeń nosa

Oprócz najprostszej, czyli mechanicznego uszkodzenia nosa stoi jeszcze szereg innych. Najczęstszym powodem krwawienia z nosa są infekcje układu oddechowego. Infekcja, która obejmuje jamę nosową powoduje napuchnięcie błony śluzowej w wyniku czego delikatne i kruche naczynka krwionośne po prostu pękają. Niedrożność nosa podobnie może wywołać krwawienie. Osoba cierpiąca na katar za wszelką cenę chce wydmuchać całą wydzielinę z nosa i często mocno siąka. Przez to także naczynka krwionośne mogą pękać. Nasz nos narażony jest jeszcze na polipy, które okazują się bardzo złośliwą dolegliwością. Jeżeli odczuwamy dziwne drażnienie w nosie oraz wydaje nam się, że coś w nim mamy i owe ciało obce przeszkadza w oddychaniu to możemy przypuszczać, że jest to sprawka polipa. W przypadku wykrycia takiej narośli należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który da nam dalsze skierowanie do specjalisty, który owy polip powinien nam wyciąć.

Polipy nosa

Polipy nosa leczenie mają niezwykle łatwe, ponieważ wystarczy prosty zabieg chirurgiczny i problem znika. Żadnych odstępstw naszego organizmu od normy nie powinno się lekceważyć, dlatego trzeba zawsze zakładać, że nawet zwykła nadkwasota żołądka może mieć powiązanie z jakąś poważniejszą chorobą i najlepiej z takim problemem udać się do fachowca. Oczywiście może się okazać, że jest to zwykły refluks leczenie jego nie wymaga ingerencji lekarza, ponieważ wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie środki w aptece i przejść na zdrowszą dietę.

Podobne wpisy:

Zostaw odpowiedź na artykuł