Redakcja

W czym może nam pomóc lekarz pierwszego kontaktu

stethoscope-448617__180Każdy z nas ma swojego lekarza pierwszego kontaktu, który jest odpowiedzialny za nasze zdrowie, jeżeli chodzi o pospolite choroby, których każdy może się z nas nabawić z łatwością. Oczywiście wiadomo, że ciężkie schorzenia też bardzo często mogą przyjść znienacka, ale jeżeli chodzi o lekarza rodzinnego to ma on za zadanie leczyć podstawowe choroby, a z bardziej skomplikowanymi dolegliwościami ma on obowiązek odsyłania nas do specjalistów w swojej dziedzinie.

Jeżeli więc zaobserwuje on u nas powiększony migdał to diagnoza będzie prosta, niewymagająca porady kogoś ze specjalizacją w tej dziedzinie. Jest to najczęstszy objaw anginy, którą można leczyć zwykłymi antybiotykami. Tylko w niektórych przypadkach przerost migdałków może okazać poważniejsze schorzenia, jednak należy to do rzadkości. Jednak lekarz pierwszego kontaktu ma obowiązek rozpoznać te inne schorzenie i jeżeli są one poważne to pacjent zostaje umieszczony w szpitalu na obserwacji i leczeniu.

Dolegliwości z jakimi zgłaszają się chorzy

Do lekarza pierwszego kontaktu zgłaszamy się również z masą innych dolegliwości. Jedynie jeżeli chodzi o przeziębienie, to wizyty u lekarza są niepotrzebne, gdyż większość uważa to za stratę czasu, a często domowe sposoby wystarczają, by pozbyć się kataru oraz sporadycznego kaszlu. Z drugiej strony zawsze lepiej zasięgnąć opinii lekarza, ponieważ tylko on nam powie co na chore zatoki w naszym przypadku jest najlepsze. Istnieją bowiem różne typy zapalenia zatok i każdy z nich powinien być leczony na inny sposób. Nieumiejętne leczenie tej dolegliwości może prowadzić do poważnych komplikacji, które w przyszłości dadzą o sobie znać. Trzeba wiec pamiętać, że tylko specjalista może doradzić co na zapalenie zatok może okazać się skutecznym lekarstwem.

Najczęściej diagnozowana choroba

Najczęściej jednak chorobą, która jest diagnozowana przez lekarzy to grypa, która atakuje głównie końcem zimy, kiedy to wirusy i bakterie szaleją. Ważne jest w tym czasie odpowiednie nawilżanie śluzówki nosa, tak aby unikać kataru, od którego choroba może się zaczynać. Najlepsza na rynku nos maść może zapewnić brak kataru przez cały rok co daje wielki komfort, szczególnie tym osobom, które miały już do czynienia z długimi okresami męczącego kataru.

Podobne wpisy:

Zostaw odpowiedź na artykuł