Browsing articles in "Zdrowie"

Wakacje dla poprawy zdrowia

Rehabilitacja sanatoryjno-uzdrowiskowa, przy kompetentnym podejściu, może znacznie poprawić jakość życia osób starszych. Taki odpoczynek nie jest panaceum na choroby i nie złagodzi przewlekłych dolegliwości, ale może zwiększyć witalność i poprawić ogólną kondycję organizmu. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów są tutaj coraz chętniej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych form wypoczynku w przypadku osób starszych.

Przeczytaj cały artykuł »

Atopowe zapalenie skóry u dzieci – objawy, leczenie

Atopowe zapalenie skóry u dzieci – objawy, leczenie

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą autoimmunologiczną o podłoży alergicznym, a także bardzo często – genetycznym. Cierpią na nią także dzieci – według różnych danych, aż 12-24% z nich. Skóra dziecka z AZS wymaga szczególnej troski i pielęgnacji.

Przeczytaj cały artykuł »

Zielone herbaty liściaste z dodatkami

Zielone herbaty liściaste z dodatkamiZielona herbata stała się ostatnio bardzo modnym napojem, ponieważ wspomaga proces odchudzania, a także walczy z wolnymi rodnikami, dlatego też coraz większa liczba osób decyduje się na zakup takiej właśnie herbaty. Jeszcze do niedawna prym wiodła tutaj czarna herbata, jednak nie posiada ona tylu właściwości zdrowotnych co odmiana zielona. Decydując się na zakup zielonej herbaty warto wybrać najlepiej tę liściastą, ponieważ to właśnie w takiej (a nie w torebkach) znajduje się wiele bardzo cennych witamin i minerałów. Obecnie w sklepach można zakupić zielone herbaty z dodatkiem kwiatowych płatków oraz egzotycznych owoców, co z pewnością wpływa bardzo pozytywnie na smak tego właśnie naparu. Jakie zatem liściaste zielone herbaty owocowe można zakupić praktycznie w każdym sklepie? Przeczytaj cały artykuł »

Szkodliwość diety białkowej

Szkodliwość diety białkowejWiele osób w dzisiejszych czasach narzeka na to, że mają nadwagę i nie potrafią jej pozbyć. Lekarze i dietetycy faktycznie wskazują, że coraz więcej osób w naszym społeczeństwie ma problemy ze zbędnymi kilogramami. Większość osób chcąc zrzucić tłuszczyk, decyduje się na jedną z popularnych diet. Najczęściej takie diety można znaleźć w popularnej prasie kobiecej lub branżowej oraz w Internecie. Jedną z bardziej popularnych diet jakiś czas temu stała się dieta białkowa. Obecnie wielu lekarzy przestrzega jednak przed jej działaniem, wskazując na wiele niepokojących skutków ubocznych. Czy faktycznie trzeba uważać na dietę białkową?

Przeczytaj cały artykuł »

Skuteczne oczyszczanie organizmu

 

Skuteczne oczyszczanie organizmuWiosna to piękna pora roku. Przyroda powoli budzi się do życia, a my nabieramy pozytywnej energii, dzięki temu, że na niebie pojawia się coraz więcej słońca i dzień jest coraz dłuższy. Wiele osób w tym okresie rozpoczyna również diety odchudzające, aby zdążyć przed latem i móc wystąpić na plaży w kostiumie kąpielowym. Warto jednak poprzedzić taką dietę odpowiednią kuracją oczyszczającą. Przeczytaj cały artykuł »

Rodzaje herbat

Rodzaje herbatOprócz kawy jednym z najpopularniejszych napoi w naszym kraju jest herbata. Pijemy ją na ciepło, zalewając gorącą wodą, ale w upalny dzień możemy pić ją również na zimno. Istnieje wiele odmian i smaków herbat. Dodatkowo każda herbata posiada szereg właściwości wspomagających pracę naszego organizmu. Najpopularniejsze i najczęściej kupowane są herbaty zielone, czerwone i czarne. Każdy gatunek ma swoich miłośników.

Przeczytaj cały artykuł »

Tajemnica w zielonych listkach

Tajemnica w zielonych listkachJeszcze nie tak dawno temu zielona herbata wcale nie należała do najpopularniejszych napojów. Zdecydowanie przeważała nad nią ta tradycyjna, czarna. Dużo chętniej kupowano nawet różne kompozycje herbat owocowych. Obecnie uległo to jednak znacznej zmianie. Ludzie zaczęli dostrzegać zarówno oryginalny smak zielonej herbaty, jak i jej właściwości zdrowotne, a jest ich naprawdę dużo.

Przeczytaj cały artykuł »

Dlaczego powinno się dbać o odpowiedni poziom witaminy D w organizmie?

Witamina D nie jest substancją potrzebna nam do życia w taki sam sposób jak tlen i glukoza, bez których przewrócilibyśmy się niemal natychmiast. Nie ma też znaczenia takiego, jak białka i tłuszcze, z których budujemy nasz organizm niczym z cegiełek. Witamina D nie jest ani budulcem, ani źródłem energii. Jej zadaniem jest kontrolowanie innych procesów w naszym ciele.

Przeczytaj cały artykuł »

Kosmetyki organiczne, czyli jakie?

Kosmetyki organiczne, czyli jakie?W obecnym zabieganym świecie mamy coraz mniej czasu na dbanie o własne zdrowie. Zewsząd otacza nas tania chemia – żele pod prysznic, mydła, szampony, pasty do zębów. Wszystko wypełnione szkodliwymi dla organizmu syntetycznymi składnikami. Wydaje się, że w niewielkim stężeniu nie będą niosły negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Ale zastanów się przez chwilę, jeżeli używasz ich codziennie, nie jest możliwe, aby były dla Twojego ciała neutralne.

Przeczytaj cały artykuł »

Zdrowie najmłodszych

To oczywiste, że rodzice małych dzieci chcą dla swoich pociech tego, co najlepsze. Właśnie dlatego powinniśmy dbać o zdrowie całej, naszej rodziny. Regularne wizyty u lekarzy, badania oraz szczepionki są tutaj niezbędne. A co jeszcze możemy zrobić dla swoich dzieci?

Przeczytaj cały artykuł »

Strony:12»