Browsing articles in "Bez kategorii"

Dlaczego krwawią dziąsła?

Dlaczego krwawią dziąsła?Najczęstszą przyczyną krwawienia dziąseł jest paradontoza lub stan zapalny jamy ustnej. Nie zawsze jednak przyczyną są problemy stomatologiczne. Czasem krwawienie pojawia się także u osób z niewydolnością wątroby, anemią, czy u chorych na cukrzycę. Jakie objawy pomogą nam w rozpoznaniu przyczyny krwawienia dziąseł? Przeczytaj cały artykuł »

Co powinniśmy wiedzieć o grypie żołądkowej?

Co powinniśmy wiedzieć o grypie żołądkowej?Jelitówka tak naprawdę z prawdziwą grypą ma niewiele wspólnego. Jest ona bowiem wirusowym zakażeniem układu pokarmowego. Przyjęło się jednak określenie grypa żołądkowa, gdyż tak, jak ta prawdziwa bardzo mocno osłabia organizm. Jelitówka jest bardzo uciążliwa, dla seniorów i dzieci do 5 roku życia może tez być niebezpieczna. Przeczytaj cały artykuł »

Nowoczesne metody leczenia cukrzycy

Nowoczesne metody leczenia cukrzycyKażdego roku przybywa osób, u których jest rozpoznawana cukrzyca. Leczenie tej choroby jest bardzo ważne, gdyż wywołuje ona groźne powikłania: atakuje serce, oczy, nerki. Wciąż jednak pojawiają się nowe, coraz lepsze metody jej leczenia. Jakie to terapie? Przeczytaj cały artykuł »

O wirusowym zapaleniu wątroby

O wirusowym zapaleniu wątrobyPopularnie nazywamy je żółtaczką. Choroba jest wywoływana z reguły przez wirusy należące do rodziny Hepatitis. Wśród wirusowego zapalenia wątroby wyróżnić można chorobę typu A, B i C. Jak choroba się przenosi? Czy można się ustrzec przed zakażeniem? Przeczytaj cały artykuł »

Sposoby leczenia zatok

Sposoby leczenia zatokSpora liczba osób w naszym kraju ma kłopoty z zatokami. Ból głowy, katar, który nie mija, gorączka – objawy te są nasilone przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Jak można sobie pomóc? Przeczytaj cały artykuł »

Rośliny lecznicze, które można zbierać w maju

Rośliny lecznicze, które można zbierać w majuZioła są bardzo skutecznym lekarstwem na wiele dolegliwości. Potrzebne nam zioła możemy kupić w aptece lub w sklepie zielarskim, ale możemy też zebrać je i ususzyć samodzielnie. Jakie rośliny o leczniczych właściwościach można zbierać w maju? Na jakie dolegliwości możemy je stosować? Przeczytaj cały artykuł »

Jak dbać o zęby dzieci?

Jak dbać o zęby dzieci?

O ząbki swojego dziecka trzeba zacząć dbać, jak najwcześniej. Od kiedy należy rozpocząć dbanie o kondycję zębów dziecka? Czy należy leczyć zęby mleczne? Przeczytaj cały artykuł »

Badania profilaktyczne – kolonoskopia

Badania profilaktyczne – kolonoskopiaJednym z najbardziej złośliwych nowotworów jest rak jelita grubego. Istnieją jednak bardzo duże szanse na jego wyleczenie pod warunkiem, że zostanie on wcześnie wykryty. Podstawowym badaniem profilaktycznym, które pozwala wcześnie wykryć niepokojące zmiany w jelicie grubym jest kolonoskopia.

Kolonoskopia to badanie stosowane w profilaktyce raka jelita grubego. Dzięki niemu można wykryć między polipy jeszcze zanim zamienią się one w nowotwór. Badanie to umożliwia również wykrycie hemoroidów w stanie zapalnym i uchyłkowatość jelita. Przeczytaj cały artykuł »

Hity diety śródziemnomorskiej

Hity diety śródziemnomorskiejJak pokazują wyniki różnych badań naukowych, mieszkańcy krajów położonych w basenie Morza Śródziemnego spośród wszystkich mieszkańców Europy najrzadziej chorują na choroby układu krążenia. Ich jadłospis składa się bowiem z produktów, które są bardzo cenne dla zdrowia. Jeżeli ty także chcesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, włącz te produkty do swojej diety. Przeczytaj cały artykuł »

O lekach z apteczki babuni

O lekach z apteczki babuniDomowe leki, którymi nasze babcie leczyły bóle głowy, oparzenia skóry, infekcje górnych dróg oddechowych są nie mniej skuteczne niż nowoczesne syntetyczne leki. Pomagają szczególnie wtedy, kiedy dolegliwości dopiero się zaczynają, kiedy nie są zbyt nasilone. Działanie babcinych specyfików jest bardzo łagodne, ryzyko, że po ich zastosowaniu wystąpią skutki uboczne jest minimalne. Przeczytaj cały artykuł »

Strony:12»