Biegunki występujące po antybiotykach

Przyczyny biegunki mogą być bardzo różne, począwszy od chorób układu pokarmowego, a skończywszy na różnego rodzaju typowych sytuacjach takich jak na przykład podwyższone ryzyko wystąpienia biegunki podczas podróży.

Dzieci niestety, podobnie zresztą jak w przypadku choroby lokomocyjnej, narażone są w większym stopniu na wystąpienie tak zwanej biegunki podróżnych. Chorobie można jednakże przeciwdziałać stosując różnego rodzaju leki czy też stosując się do ścisłej diety.

Bakterie lub ich brak

Wtedy też biegunka u dzieci nie powinna się już pojawić. Unikać powinno się w szczególności jedzenia potraw przygotowywanych poza hotelem. Groźna może być także woda, dlatego też turystom zaleca się pice podczas wakacji wody butelkowanej, która jest o wiele bezpieczniejsza. Główne biegunka przyczyny biegunki podróżnych to oczywiście bakterie, z którymi organizm turysty nie miał wcześniej do czynienia, stąd taka a nie inna reakcja układu pokarmowego. Do tego dochodzić może jeszcze stres związany z podróżą, nawet wtedy gdy jest to po prostu wyjazd wypoczynkowy. Także bakterie, a raczej ich brak są podstawowym powodem biegunki, która może pojawić się podczas stosowania terapii antybiotykowej.

Przy antybiotyku

Biegunki występujące po antybiotykachJest to tak zwana biegunka przy antybiotyku, której warto jest zapobiegać. Po pierwsze chronić należy florę bakteryjną, która narażona jest podczas stosowania antybiotyków. Niezmiernie pomocne mogą okazać się tutaj specjalne leki osłonowe, które warto jest podczas leczenia zastosować. Mogą być one przyjmowane jeszcze przed rozpoczęciem terapii antybiotykowej. Równie ważna jest dieta, do której warto włączyć naturalne jogurty, pozwalające na odbudowanie flory bakteryjnej. W początkowej fazie leczenia antybiotykami zalecane jest także unikanie jedzenia ciężkostrawnych potraw i zastąpienie ich o wiele bardziej lekkostrawną dietą. Wtedy ryzyko wystąpienia biegunki powinno się znacząco zmniejszyć. Inne przyczyny może mieć biegunka u dziecka. Tutaj nie rzadko jest to reakcja alergiczna organizmu. W szczególności u małych dzieci niczym dziwnym nie jest tak zwana alergia pokarmowa, którą można wyeliminować poprzez ograniczenie niektórych artykułów spożywczych w diecie dziecka.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz