Browsing articles in "Choroby i urazy"
Możliwość komentowania Dlaczego boli mnie kolano? została wyłączona

Dlaczego boli mnie kolano?

Dlaczego boli mnie kolano?Przyczyną problemów ze stawami kolanowymi to nie tylko efekt ich naturalnego zużycia się. Do uszkodzenia kolana może dojść także na skutek urazu, a nawet w wyniku otyłości. O czym może świadczyć ból kolana? Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania Kilka słów o zapaleniu krtani została wyłączona

Kilka słów o zapaleniu krtani

Kilka słów o zapaleniu krtaniU osób dorosłych najczęściej występuje ostre nieżytowe zapalenie krtani. Objawia się ono ostrym bólem gardła i utratą głosu. Choroba wywoływana jest przez wirusy. Nie należy jej jednak lekceważyć, od tego, czy zostanie ona właściwie wyleczona zależy, czy nie dojdzie do nadkażenia bakteryjnego. Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania O czym mogą mówić nam opuchnięte i ciężkie nogi? została wyłączona

O czym mogą mówić nam opuchnięte i ciężkie nogi?

O czym mogą mówić nam opuchnięte i ciężkie nogi?Kiedy po całym dniu nasze nogi są ciężkie i opuchnięte, na ogół nie zwracamy na to większej uwagi. Wielu z nas uważa, że jest to zjawisko absolutnie normalne. Tymczasem trzeba wyraźnie powiedzieć, że puchnięcie nóg jest niepokojącym objawem, które może sugerować wiele wiele problemów. Zobaczmy co chcą nam powiedzieć opuchnięte nogi. Przeczytaj cały artykuł »

Nowoczesne metody usuwania kamieni

.Nowoczesne metody usuwania kamieniKilka lat temu jedyną metodą usunięcia kamieni była operacja chirurgiczna. Dzisiaj mogą one zostać usunięte zabiegami mniej inwazyjnymi. Metodę usuwania kamieni dobiera się w zależności od tego, gdzie są one umiejscowione. Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania Jak zwalczyć wirusy? została wyłączona

Jak zwalczyć wirusy?

Jak zwalczyć wirusy?Z chorobami wywołanymi przez wirusy spotykamy się wyjątkowo często. Na które z nich chorujemy najczęściej? Jak możemy je pokonać? W jaki sposób możemy uniknąć zakażenia? Przeczytaj cały artykuł »

O kuracjach napotnych

O kuracjach napotnychGorączka to znak, że nasz organizm toczy walkę z chorobotwórczymi mikrobami. Jeśli jednak jest ona bardzo wysoka, jeżeli utrzymuje się długo, organizm staje się osłabiony. W takiej sytuacji musimy ja obniżyć. Jednym ze sposobów na obniżenie gorączki jest pobudzenia gruczołów potowych do bardziej intensywnej pracy. Aby się porządnie wypocić możemy sięgnąć po owoce mikstury. Przeczytaj cały artykuł »

Nowoczesne farmaceutyki w plastrach

Nowoczesne farmaceutyki w plastrachW chwili obecnej w aptekach dostępne są leki w plastrach. Są one wygodne, skuteczne tak samo, jak leki w tradycyjnej postaci tabletek. Mniej szkodzą naszemu przewodowi pokarmowemu i wątrobie, gdyż substancje lecznicze zawarte w plastrach omijają je. Jakie rodzaje plastrów możemy kupić? Przeczytaj cały artykuł »

Zapalenie ucha u dzieci

Zapalenie ucha u dzieciProblem najczęściej dotyka dzieci do końca trzeciego roku życia. Nie oznacza to, że nie może dotknąć także dzieci w starszym wieku. Szczyt zachorowań przypada na marzec. Infekcja może rozwijać się bezobjawowo, może też od samego początku powodować bardzo silny ból. Przeczytaj cały artykuł »

O czym świadczy gorączka?

O czym świadczy gorączka?Pomaga nam uporać się z chorobą. Nie obniżajmy jej więc, kiedy u dzieci nie przekracza ona 39 stopni Celsjusza, a u dorosłych 40 stopni. Gorączkę mogą wywołać bardzo różne infekcje i schorzenia. Które z nich zdarzają się najczęściej? Jakie jeszcze objawy im towarzyszą? Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania Zatkany nos została wyłączona

Zatkany nos

Zatkany nosKażdego roku w porze jesienno-zimowej, ale także wczesną wiosną zauważyć można zwiększone zachorowanie na infekcje wirusowe. Przenoszone drogą kropelkową potrafią dopadać naprawdę wiele osób w otoczeniu.

Przeczytaj cały artykuł »

Strony:12345678»