fallback-image

Choroby towarzyszące ciąży

pills-858180__180Ciąża to piękny ale też i dosyć dokuczliwy dla przyszłej mamy okres. Nie bez powodu kobiety w ciąży określane są jako „przy nadziei”, ale wraz z nadzieją pojawiają się też różne drobne, ale czasem też i większe dolegliwości. Ciąża powoduje poważne zmiany w organizmie kobiety i to dosyć często już od pierwszych tygodni.

Im bliżej rozwiązania tym na ogół problemy zdrowotne przyszłej mamy są mniejsze. Właśnie w związku z licznymi chorobami towarzyszącymi ważna jest fachowa lekarska opieka medyczna. Mogą być to dolegliwości stosunkowo drobne, na przykład grypa w ciąży, ale bez fachowej lekarskiej pomocy mogą się one okazać w konsekwencji bardzo groźne dla dziecka. Szczególnie ważny jest sposób leczenia takich chorób. Po pierwsze leki stosowne do wyleczenia chociażby grypy nie mogą szkodzić dziecku, ale z drugiej strony jeśli mamie grozić będą powikłania pogrypowe takie jak zapalenie zatok w ciąży. W konsekwencji więc rozwój choroby może być groźniejszy dla dziecka niż ewentualne skutki uboczne, które mogą pojawić się w przypadku niektórych leków.

Zapalenie zatok częstą dolegliwością w ciąży

Niestety jednak zapalenie zatok jest jedną z częstszych dolegliwości w ciąży. Może być to wywołane pewnym spadkiem odporności organizmu przyszłej mamy. Podobnie jak u wszystkich chorych także w przypadku kobiet w ciąży najskuteczniejszą metodą na zapalenie zatok jest oczywiście zatoki oczyszczanie. Także dolegliwości żołądkowe mogą się podczas ciąży pojawiać dosyć często. Jedną z bardziej typowych jest oczywiści zgaga. Jeśli jednak zostanie ona zlekceważona to w konsekwencji wywołać może ona zapalenie przełyku.

Zgaga w ciąży

Na zgagę także w ciąży doskonale działa odpowiednia dieta. Odstawienie niektórych potraw może pomóc pozbyć się zgagi niemal całkowicie. Jedna z groźniejszych chorób podczas ciąży jest cukrzyca, która pojawia się u kobiet w ciąży. Jest to choroba na tyle groźna że zostanie poświęcony jej cały osoby artykuł. Dodatkowo wspomnimy także jak radzić sobie w sytuacji gdy zablokowany nos u dziecka przeszkadza mu w normalnym oddychaniu, co jest bardzo niebezpieczne zwłaszcza w przypadku niemowlaków.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz