Browsing articles in "Choroby"

Niegroźne schorzenia w czasie ciąży

speaker-649039_640Kobieta, która zaszła w ciąże nie odpowiada już tylko i wyłącznie za siebie, ale również za malucha, którego nosi w swoim łonie. Jest to ogromna odpowiedzialność, jaką kobiety zostały obdarzone. Bardzo ważne w tym okresie dziewięciu miesięcy jest wsparcie ojca, ponieważ nie każda kobieta dorosła do roli matki i potrzebuje stałej opieki oraz kogoś, kto ją zawsze wesprze na duchu oraz pocieszy w trudnych momentach.

Przeczytaj cały artykuł »

Problemy z zatokami

depression-824998_640Jeżeli odczuwasz dokuczliwy ból w czasie pochylania głowy oraz cierpisz na niedrożność nosa to możesz być prawie pewna, że dopadło Cię zapalenie zatok. Jest to niegroźna dolegliwość, jednak w znacznym stopniu utrudnia życie i praktycznie nie da się jej całkowicie uleczyć, gdyż bardzo często powraca.

Przeczytaj cały artykuł »

Schorzenia, na które można zapaść już w młodości

wound-661999__180Rzadko się zdarza, aby osoby w wieku nieprzekraczającym dwudziestu lat często chorowały, a mimo tego coraz więcej młodych ludzi odwiedza lekarzy. Badania nie wykazały jednoznacznie czy jest to wina złych genów czy nieodpowiedniego trybu życia, ale jedno jest pewne – średnia wieku chorych na refluks żołądkowy zmalała o 15 lat w ciągu ostatnich dwóch dekad, więc jest to wynik przerażający.

Przeczytaj cały artykuł »

Katar i zatoki

medications-257359_640U człowieka wyróżnić możemy w sumie 4 zatoki. Zapalenie zatok w każdym przypadku może wyglądać zatem inaczej. Zwykle chore zatoki to albo zatoki czołowe albo też szczękowe zwane przynosowymi. Także objawy przy zapaleniu obu tych zatok mogą być inne.

Przeczytaj cały artykuł »

Katar i zapalenie pęcherza moczowego

dentist-689632__180Przeziębienie, zwłaszcza u dzieci może mieć cięższy przebieg niż u osób dorosłych. Na zachorowanie narażone są zwłaszcza niemowlaki. Istnieje co prawda skuteczny sposób na to aby grypa u dziecka nie wystąpiła. Jest nim szczepienie, ale z różnych względów wiele osób ze szczepienia tego rezygnuje.

Przeczytaj cały artykuł »

Choroby towarzyszące ciąży

pills-858180__180Ciąża to piękny ale też i dosyć dokuczliwy dla przyszłej mamy okres. Nie bez powodu kobiety w ciąży określane są jako „przy nadziei”, ale wraz z nadzieją pojawiają się też różne drobne, ale czasem też i większe dolegliwości. Ciąża powoduje poważne zmiany w organizmie kobiety i to dosyć często już od pierwszych tygodni.

Przeczytaj cały artykuł »

Różne choroby

surgery-857140__180Dokładnie tak jak ktoś kiedyś powiedział : nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle zdiagnozowani. Czy można się do tego stwierdzenia przychylić? W dużej mierze niestety tak. Ludzki organizm jest bardzo mocno skomplikowaną strukturą, i co jakiś czas może coś w niej zacząć szwankować.

Przeczytaj cały artykuł »

Zapalenie zatok i kamienica

surgery-81875__180Najczęściej spotykane zapalenie zatok przynosowych to oczywiście wirusowe zapalenie zatok, którym można zarazić się dokładnie tak samo jak każdą inna chorobą wirusową. Do zakażeń dochodzi na ogół na skutek kontaktów z chorą osobą. Zapaleniem zatok co prawda nie jest się tak łatwo zarazić jak na przykład przeziębieniem, ale drogi zakażenia są podobne.

Przeczytaj cały artykuł »

Chore zatoki

woman-158230__180Zapalenie zatok może mieć różnorodne przyczyny. Najczęściej wyróżnia się przewlekle zapalenie zatok wywoływane przez wirusy, którymi można się zarazić oczywiście on innych chorych, ale pojawia się także bakteryjne zapalenie zatok, które może mieć już zupełnie inne przyczyny. Jedną z dosyć częściej spotykanych jest przejście zapalenia z innych sąsiadujących z zatokami nosowymi i przy nosowymi zatok.

Przeczytaj cały artykuł »

Zaparcia i refluks

woman-216988__180Zaparcie może być dosyć mocno dokuczliwe dla samego chorego i co gorsze niebezpieczne dla jego zdrowia. Aby móc jednak zaparcia zdiagnozować, należy najpierw określić co jest normą. U osób zdrowych, wypróżnienia się ma miejsce przeważnie raz w ciągu dnia do nawet dwóch razy.

Przeczytaj cały artykuł »

Strony:12»