Czy pizza rzeczywiście jest kaloryczna?

Czy pizza rzeczywiście jest kaloryczna?

Pizza jest pyszna, gdy jednak jesteśmy w mieście takim jak Warszawa i mamy świadomość tego, że lada moment obnażymy nasze wdzięki na plaży, mamy opory przed jej zamawianiem. Wszak jest daniem kalorycznym! Czy jednak rzeczywiście to pizza jest odpowiedzialna za nasze zbędne kilogramy? Okazuje się, że krąży na jej temat wiele mitów, które najwyższy już czas obalić.

Ile kalorii ma pizza?

Osoby pytane o to, jak kaloryczna jest pizza zwykle podają liczby, które przyprawiłyby o zawrót głowy nawet sportowców starających się przybrać na wadze. Czas więc podkreślić, że choć wiele zależy od tego, jakie składniki się na niej pojawią, 100 gramów pizzy zwykle nie ma więcej niż 260 kalorii. Oczywiście, w stolicy można zamówić także pizze, które będą zawierać jeszcze mniejszy ładunek kalorii. Tak jest choćby w przypadku Margherity, a także pizzy wegetariańskiej. Dość kaloryczne są więc przede wszystkim pizze, na których dominuje mięso i ser. Dbając o linię nie trzeba więc rezygnować z pizzy jako takiej troszcząc się jedynie o odpowiedni dobór znajdujących się na niej składników.

Czy pizza nam nie zaszkodzi?

Są produkty, których jedzenie nie jest wskazane nie ze względu na ich wartość kaloryczną, ale z uwagi na ich szkodliwość dla zdrowia (tak jest choćby z kolorowymi napojami gazowanymi, nawet w wersji „light”). Jak na tym tle prezentuje się pizza? Okazuje się, że nie tylko nie szkodzi ona zdrowiu, ale nawet może je poprawić. Jeśli będąc w Warszawie zamówimy tą, która bazuje na pomidorach, możemy mieć pewność, że organizmowi nie zabraknie likopenu. Składnik ten cieszy się dużym uznaniem w oczach medyków, którzy często wspominają o nim nawet w kontekście profilaktyki przeciwnowotworowej. Jeśli pizza zostanie nam zaserwowana z dodatkiem ziół, możemy liczyć na to, że nasz organizm nie będzie miał problemu z jej trawieniem. Taki sposób podania powinien być szczególnie atrakcyjny dla zamawiających ją panów. Okazuje się, że bogata w zioła pizza może minimalizować ryzyko pojawienia się raka prostaty. Pizza jest przy tym niezmiennie smaczna i sycąca.

Zamów na https://www.pizzadominium.pl/

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz