Browsing articles in "Dieta i odżywianie"
Możliwość komentowania Jaka powinna być pizza? została wyłączona

Jaka powinna być pizza?

Pizza na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci stała się ulubioną potrawą w Polsce i zachodniej Europie. Nie każdy jednak wie, jak powinna być zrobiona dobra pizza. Bielsko Biała, Gdańsk czy Wrocław, wszędzie znajdziemy popularne pizzerie. Czy jednak serwują nam one prawdziwe i dobrze zrobione pizze?

Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania Typowo kobiece składniki mineralne została wyłączona

Typowo kobiece składniki mineralne

Typowo kobiece składniki mineralnePierwiastki wspomagają pracę serca, są budulcem mięśni i kości, dodają nam energii. Niektóre z nich chronią przed chorobami, które częściej dotykają kobiety niż mężczyzn. Nazwano je „kobiecymi”, gdyż chronią one kobiety przed anemią, depresją, osteoporozą. Poznajmy te pierwiastki, aby w diecie nie zabrakło produktów dostarczających cennych dla każdej kobiety minerałów. Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania Polskie rośliny, które warto jeść została wyłączona

Polskie rośliny, które warto jeść

Polskie rośliny, które warto jeśćNa polskich łąkach i w uprawianych przez nas ogrodach rośnie wiele roślin cennych dla naszego zdrowia. Bez wątpienia warto wprowadzić je do swojego codziennego menu. Pomogą cieszyć się doskonałym samopoczuciem i świetną kondycją. Na co warto stawiać? Zobaczmy. Przeczytaj cały artykuł »

Produkty, które pomogą zadbać o zdrowie i figurę

Produkty, które pomogą zadbać o zdrowie i figuręJeśli chcemy cieszyć się doskonałym zdrowiem i piękną figurą, musimy bacznie przyglądać się temu, co ląduje na naszych talerzach. Na szczęście nie brakuje produktów smacznych, które pomogą nam zatroszczyć się o samopoczucie i doskonałą kondycję. Zobaczmy co można, a nawet powinno się jeść. Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania Roślin, które złagodzą objawy przekwitania została wyłączona

Roślin, które złagodzą objawy przekwitania

Roślin, które złagodzą objawy przekwitaniaPrzekwitanie to naturalny okres w życiu każdej kobiety. Wiążą się z nim pewne uciążliwości: bezsenność, uderzenia gorąca, zlewne poty. Te nieprzyjemne dolegliwości łagodzą niektóre zioła. Jakie one są? Jak można je stosować? Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania Czy cholesterol to rzeczywiście nasz wróg? została wyłączona

Czy cholesterol to rzeczywiście nasz wróg?

Czy cholesterol to rzeczywiście nasz wróg?Jest nam niezbędny do przyswajania witaminy D, dobrego trawienia i produkcji hormonów. Kiedy jego poziom we krwi jest za wysoki, zagraża nam miażdżyca. Jak dbać o to, aby mieć prawidłowy poziom cholesterolu? Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania Menu dobre dla diabetyka została wyłączona

Menu dobre dla diabetyka

Menu dobre dla diabetykaPrzy cukrzycy dieta jest tak samo ważne, jak regularne zażywanie leków. Dieta dla diabetyków może być bardzo smaczna i urozmaicona. Przy przygotowywaniu posiłków trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Przeczytaj cały artykuł »

O kuracjach napotnych

O kuracjach napotnychGorączka to znak, że nasz organizm toczy walkę z chorobotwórczymi mikrobami. Jeśli jednak jest ona bardzo wysoka, jeżeli utrzymuje się długo, organizm staje się osłabiony. W takiej sytuacji musimy ja obniżyć. Jednym ze sposobów na obniżenie gorączki jest pobudzenia gruczołów potowych do bardziej intensywnej pracy. Aby się porządnie wypocić możemy sięgnąć po owoce mikstury. Przeczytaj cały artykuł »

O diecie Haylie Pomroy

O diecie Haylie PomroyW Stanach Zjednoczonych bardzo popularne stały się diety, które mają za zadanie wspierać nasz metabolizm. Dzięki nim mamy być zdrowsi i zyskać kilka kilogramów mniej. Z pewnością moda na te diety dotrze także do Polski. Czy są one godne zaufania? Przeczytaj cały artykuł »

Możliwość komentowania Witamina do zadań specjalnych została wyłączona

Witamina do zadań specjalnych

Witamina do zadań specjalnychKiedy ostatni raz badaliście u siebie i swoich dzieci poziom witaminy D3? Nigdy? To czas to nadrobić. Najprawdopodobniej bowiem okaże się, że jej poziom w waszych organizmach jest zbyt niski jak u ponad 90 procent populacji naszego kraju.

Przeczytaj cały artykuł »

Strony:12»