Dlaczego boli mnie kolano?

Dlaczego boli mnie kolano?

Przyczyną problemów ze stawami kolanowymi to nie tylko efekt ich naturalnego zużycia się. Do uszkodzenia kolana może dojść także na skutek urazu, a nawet w wyniku otyłości. O czym może świadczyć ból kolana?

Zapalenie stawów

Ból i obrzęk pojawiają się nie tylko w stawie kolanowym, ale obejmują także i inne stawy. Ból ten może mieć jedynie charakter przejściowy. W tym przypadku dolegliwości bólowe oraz obrzęk mogą pojawić się po wcześniej przebytej infekcji o podłożu wirusowym. Ból, które obejmuje więcej niż tylko jeden staw może też świadczyć o chorobie przewlekłej, jaką jest na przykład gościec. Doraźnie możemy sobie pomóc zażywając dostępne w aptece bez recepty leki przeciwbólowe, które jednocześnie działają przeciwzapalnie.

Zapalenie kaletki maziowej

W tym przypadku, kiedy nie ruszamy nogą – ból ustępuje. Kiedy zaczynamy ją zginać pojawia się ponownie. Takie objawy mogą świadczyć o tym, że doszło do powstania stanu zapalnego woreczka z płynem. Woreczek ten znajduje się w miejscu przy kościach stawu, tam, gdzie ścięgna i mięśnie przesuwają się po kościach. Doraźnie możemy zażywać leki przeciwzapalne. Koniecznie też trzeba oszczędzać nogę. Jeśli po kliku dniach kuracji w domu dolegliwości nie ustąpią, konieczna jest wizyta u lekarza.

Więcej informacji tutaj: https://www.medonet.pl/leki-od-a-do-z/bol,pyralgina–ulotka—-sklad-tabletki–dawkowanie-leku,artykul,1594869.html

Złamanie kości

Może być efektem mocnego uderzenia kolanem, czy upadku. W wyniku złamania nasady kości, które tworzą staw pojawia się nie tylko silny ból, który uniemożliwia poruszanie nogą. Kolano ma bardzo wyraźnie zmieniony kształt. W takiej sytuacji jedyne wyjście to prowizoryczne unieruchomienie stawu (na przykład przy pomocy bandaża i kijków) i szybka wizyta u lekarza.

Dna moczanowa

Kiedy dotykasz kolano wyraźnie czujesz, że jest ono bardziej ciepłe niż pozostałe części ciała? W chwili dotyku ból staje się bardzo silny? To może wskazywać na dnę moczanową. Doraźnie możemy sobie pomóc zażywając leki przeciwzapalne, nie mogą one jednak zawierać kwasu salicylowego. Bez konsultacji z lekarzem się nie obejdzie. Do tego będziemy musieli zmienić swoją dietę.

Strony źródłowe:
https://www.farmacjapraktyczna.pl/2020/09/metamizol-w-farmakoterapii-bolu-i-goraczki-co-wiemy-w-2020-roku/

Podobne wpisy:

2 komentarze

  1. Słyszeliście o tabletkach Pyralgina? Mam straszne bóle głowy i szukam czegoś odpowiedniego. Widziałam sporo przychylnych opinii, ale nie wiem, czy warto je kupić. Nie chcę wydawać pieniędzy na lek, który nie uśmierzy bólu.

Dodaj komentarz