Redakcja
Możliwość komentowania Dlaczego boli mnie kolano? została wyłączona

Dlaczego boli mnie kolano?

Dlaczego boli mnie kolano?Przyczyną problemów ze stawami kolanowymi to nie tylko efekt ich naturalnego zużycia się. Do uszkodzenia kolana może dojść także na skutek urazu, a nawet w wyniku otyłości. O czym może świadczyć ból kolana?

Zapalenie stawów

Ból i obrzęk pojawiają się nie tylko w stawie kolanowym, ale obejmują także i inne stawy. Ból ten może mieć jedynie charakter przejściowy. W tym przypadku dolegliwości bólowe oraz obrzęk mogą pojawić się po wcześniej przebytej infekcji o podłożu wirusowym. Ból, które obejmuje więcej niż tylko jeden staw może też świadczyć o chorobie przewlekłej, jaką jest na przykład gościec. Doraźnie możemy sobie pomóc zażywając dostępne w aptece bez recepty leki przeciwbólowe, które jednocześnie działają przeciwzapalnie.

Zapalenie kaletki maziowej

W tym przypadku, kiedy nie ruszamy nogą – ból ustępuje. Kiedy zaczynamy ją zginać pojawia się ponownie. Takie objawy mogą świadczyć o tym, że doszło do powstania stanu zapalnego woreczka z płynem. Woreczek ten znajduje się w miejscu przy kościach stawu, tam, gdzie ścięgna i mięśnie przesuwają się po kościach. Doraźnie możemy zażywać leki przeciwzapalne. Koniecznie też trzeba oszczędzać nogę. Jeśli po kliku dniach kuracji w domu dolegliwości nie ustąpią, konieczna jest wizyta u lekarza.

Złamanie kości

Może być efektem mocnego uderzenia kolanem, czy upadku. W wyniku złamania nasady kości, które tworzą staw pojawia się nie tylko silny ból, który uniemożliwia poruszanie nogą. Kolano ma bardzo wyraźnie zmieniony kształt. W takiej sytuacji jedyne wyjście to prowizoryczne unieruchomienie stawu (na przykład przy pomocy bandaża i kijków) i szybka wizyta u lekarza.

Dna moczanowa

Kiedy dotykasz kolano wyraźnie czujesz, że jest ono bardziej ciepłe niż pozostałe części ciała? W chwili dotyku ból staje się bardzo silny? To może wskazywać na dnę moczanową. Doraźnie możemy sobie pomóc zażywając leki przeciwzapalne, nie mogą one jednak zawierać kwasu salicylowego. Bez konsultacji z lekarzem się nie obejdzie. Do tego będziemy musieli zmienić swoją dietę.

Podobne wpisy:

Comments are closed.