Jak pozbyć się zmian na skórze?

Jak pozbyć się zmian na skórze?Z niewielkimi niedoskonałościami skóry można sobie poradzić samemu. Większych w ten sposób nie da się pozbyć, konieczna jest wizyta u specjalisty.

Blizny

Są efektem gojenia się ran. W chwili urazu dochodzi do uszkodzenia skóry właściwej, w jej miejscu pojawia się tkanka włóknista. Nie ma sposobu, który skutecznie zabezpieczał nas przed powstawaniem blizn. Ale są sposoby na to, aby były one mało widoczne i mniejsze. Trzeba jednak zacząć szybko, na etapie gojenia się rany. W aptekach dostępne są preparaty przeciw bliznom. Warto je wcierać w miejsce, w którym doszło do urazu. Blizny, które już istnieją są znacznie trudniejsze do usunięcia. Można się ich pozbyć decydując się na zabieg wykonywany laserem frakcyjnym. Na skórę pokrytą bliznami pomagają także olejki eteryczne, a zwłaszcza lawendowy lub cynamonowy. Wymaga to jednak systematyczności, blizny trzeba smarować codziennie. Smarowane olejkami blizny stają się jaśniejsze, bardziej elastyczne i gładkie. Pomocne są także okłady z oleju lnianego.

Przebarwienia

Wyglądem przypominają bardzo duże piegi. Są skutkiem nadmiernego odkładania się w skórze melaniny, co z kolei może być efektem działania żeńskich hormonów płciowych. Problem przebarwień często więc dotyka kobiety, które stosują tabletki antykoncepcyjne lub są w ciąży. Przebarwienia mogą być także skutkiem zażywania leków, które zawierają substancje sprawiające, że skóra staje się bardziej wrażliwa na promieniowanie UV. W aptekach dostępne są kremy złuszczające i rozjaśniające, które mogą nam pomóc w pozbyciu się przebarwień. Przed ich zastosowaniem trzeba koniecznie przeczytać dołączoną do nich ulotkę. Niektóre z tych preparatów nie mogą być bowiem stosowane w ciągu dnia. Działanie wybielające ma sok wyciśnięty ze świeżych ogórków lub z cytryny. Aby przyniosły one zadowalający efekt trzeba je jednak wcierając w skórę każdego dnia. Przebarwienia można wyleczyć także zabiegami laserowymi, peelingiem chemicznym lub zabiegiem mikrodermabrazji. Metoda zależy od wielkości zmian, ich rodzaju, ale także od typu skóry.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz