Jak rozwiązać problem wypadania włosów?

Jak rozwiązać problem wypadania włosów?

Nadmierne wypadanie włosów to poważny problem. Sprawdź, kiedy sięgnąć po tabletki! Wypadanie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, który jest uwarunkowany ich cyklem rozwojowym. Kiedy jednak podczas czesania lub mycia na naszych dłoniach pozostają pełne pukle, należy zastanowić się, co jest tego przyczyną i zacząć z nią walczyć. Podpowiadamy, kiedy sięgnąć po leki na wypadanie włosów i jakie składniki te powinny posiadać w swoim składzie!

W jaki sposób działają tabletki na wypadanie włosów?

Tabletki przeciw wypadaniu włosów mają za zadanie dostarczyć im niezbędnych składników odżywczych, które wraz z krwią przedostaną się do cebulki włosa, a przez nią do korzenia znajdującego się w skórze. Gdy w organizmie brakuje niezbędnych minerałów i witamin, których włosy potrzebują do budowy, osłabia się ich struktura, zaczynają wypadać, łamać się i matowieć. Kosmyki zbudowane są w dużej mierze z keratyny, dlatego należy im dostarczać głównie jej składników, a więc: aminokwasów siarkowych, cysteiny i metioniny.

Niestety nie ma specjalnych witamin lub minerałów, które są dedykowane jedynie włosom i suplementowane trafią właśnie do nich. Ludzki organizm działa w ten sposób, że w pierwszej kolejności odżywia najważniejsze narządy, a dopiero następnie skórę, włosy i paznokcie. Zadaniem tabletek jest więc zaspokojenie wszelkich braków witamin czy minerałów.

Jakie składniki powinny zawierać suplementy na wzmocnienie kondycji włosów?

Przyczyn wypadania włosów jest naprawdę wiele. Podstawową z nich jest niewłaściwa dieta i złe przyzwyczajenia w stylizacji fryzur. Kiedy na darmo zdają się próby zmian stylizacji włosów, zmiana diety i kosmetyków do włosów, warto pomyśleć o tabletkach na ich wypadanie, takich jak np. Biotebal. Te odpowiednio zbilansowane powinny w swoim składzie zawierać: witaminy A, B, C oraz E, jak również minerały: krzem, cynk, selen, miedź, żelazo, potas, magnez, mangan i siarkę.

Krzem ma za zadanie zapobieganie wypadaniu włosów i wzmocnienie ich. Znajdziemy go z powodzeniem w skrzypie polnym. Żelazo powstrzymuje wypadanie kosmyków. Miedź służy utrzymaniu zdrowego, intensywnego i lśniącego koloru włosów. Cynk buduje białko, z którego następnie wytwarzane są włosy. Siarka zapewnia siłę i zdrową kondycję fryzury.

Witamina A odgrywa ważną rolę w procesie odnowy komórek organizmu, w tym także włosów. Bardzo istotna jest również witamina B, a w szczególności B7, zwana potocznie biotyną. Z niej powstaje keratyna. Witaminy C oraz E mają działanie silnie przeciwutleniające.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz