Kamienica

W związku z okresem letnim wspomnieć można o ryzyku związanym z użytkowaniem klimatyzacji. Chodzi głównie o jej niewłaściwe użytkowanie, co może sprzyjać przeziębieniu.

Kiedy klimatyzacja stosowana jest w miejscach publicznych wskazane jest także jej odpowiednio częste czyszczenie oraz stosowanie filtrów, które są w stanie zatrzymywać drobnoustroje.

Wirusowe zapalenie zatok

Gdy ich skuteczność była niższa, stosowanie klimatyzacji sprzyjało chorobom takim jak wirusowe zapalenie zatok. Obecnie ryzyko ich wystąpienia jest już zdecydowanie mniejsze, ale nadal można zarazić się wirusami powodującymi stany zapalne. Jedną z metod leczenia wirusowego zapalenia zatok jest zatoki czyszczenie, polegające na szybkim usuwaniu zalegającej w zatokach wydzieliny. Różne sposoby leczenia stosowane są aby zwalczać choroby układu moczowego. Do jednej z groźniejszych chorób układu moczowego zalicza się przecież kamienica nerkowa. Kamienie tworzące się w nerkach, mogą przenikać do układu moczowego, niekiedy uniemożliwiając normalne usuwanie moczu. W zależności od rozmiarów oraz tego gdzie znajdują się kamienie moczowe, usuwanie kamieni nerkowych wygląda nieco inaczej. Jednym ze sposobów jest rozbicie kamieni za pomocą ultradźwięków.

Usunięcie kamieni żółciowych

KamienicaPodobnie próbowano usunąć także i żółciowe kamienie, ale w tym wypadku znajduje się o wiele więcej przeszkód, do ich skutecznego usuwania. Inną metodą usunięcia kamieni jest zastosowanie endoskopu. Dokładniej jednego z trzech różnych rodzajów endoskopów, które stosuje się w takich wypadkach. Rozbicie kamieni moczowych jest możliwe także za pomocą leków, ale muszą istnieć przesłanki do tego, iż możliwe będzie skuteczne usunięcie kamieni moczowych, chociażby poprzez ich wydalenie. Inaczej leczona jest żółciowa kamica, tutaj nie ma możliwość samoczynnego wydalenia kamieni żółciowych. Usuwane są one wraz z woreczkiem żółciowym, ale nie oznacza to zakończenia leczenia. Pacjent powinien zastosować także odpowiednią dietę, w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko ponownego pojawiania się kamieni żółciowych, tym razem w drogach żółciowych co utrudnia ich usuwanie.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz