Krem do twarzy. Czy warto przepłacać?

Krem do twarzy. Czy warto przepłacać?

Krem do twarzy. Czy warto przepłacać?Każda kobieta posiada co najmniej jeden krem do twarzy. Większość z nas w swojej łazience ma krem na dzień i na noc, często także oddzielny krem na lato – z wyższym filtrem i na zimę – bardziej nawilżający. Dobry krem to dla wielu pań wydatek rzędu kilkuset złotych. Są jednak zwolenniczki kremów tanich, sprawdzonych od pokoleń przez nasze matki i babcie.

Pomiędzy znaleźć można kosmetyki z tak zwanej średniej półki – nieco droższe niż najzwyklejsze kremy drogeryjne, których cena nie przekracza jednak stu złotych. Czy wybierając krem należy sugerować się ceną?

Pielęgnacja skóry twarzy

Przede wszystkim na względzie należy mieć własne potrzeby i zasobność portfela. Pielęgnacja twarzy jest bardzo ważna, ale wydawanie połowy pensji na najlepsze kremy przysporzyć może więcej zmartwień i stresów, a te, jak wiadomo, nie służą naszej skórze. Można oczywiście kupić jeden drogi krem i bardzo oszczędnie go stosować, ale czy taka pielęgnacja nie mija się z celem? Podobnie stosowanie droższego kremu na zmianę z tanim. Krem do twarzy musi być stosowany regularnie jeśli ma przynieść spodziewane efekty.

Wybierz krem

Wybierając krem warto najpierw ustalić jaką kwotę, bez większego dylematu, jesteśmy w stanie przeznaczyć na krem, zakładając, że słoiczek starczy nam na około dwa lub trzy miesiące. Następnie warto poczytać opinie na forum lub popytać koleżanek. Oczywiście można zasięgnąć porady u sprzedawczyni w drogeriach, ale pamiętajmy, że nie zawsze są to osoby kompetentne. Jeśli masz w swojej okolicy kilka drogerii, warto pochodzić, porozmawiać i znaleźć panią, która wzbudza największe zaufanie i ma największą wiedzę o kosmetykach. Często w dużych drogeriach są także stanowiska, gdzie kosmetolog ocenia stan skóry. Skorzystaj z takiej bezpłatnej porady, by dowiedzieć się, jak powinnaś dbać o twarz. Nie ulegaj jednak presji sprzedawcy, gdy po badaniu chce koniecznie sprzedać ci najdroższy krem. Sprawdź jego skład i działanie, a potem poszukaj tańszego zamiennika. Bardzo często różnice w cenie są niewspółmierne do jakości. Czytaj też: http://www.lirene.pl/artykuly/kremy-do-twarzy

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz