Kulinarna sztuka

Kulinarna sztukaPraca w restauracji to nie tylko gotowanie ciągle takich samych posiłków, czy przygotowywanie napojów. Nawet z czegoś tak prostego można zrobić prawdziwą sztukę, którą wszyscy klienci będą się zachwycać. Dzięki temu będą również wracać, by znów zobaczyć popisy głównego kucharza.

Ten często zajmuje się parzeniem herbaty. Uważa to za prawdziwą sztukę. Przecież każdy potrafi zaparzyć byle jaką herbatę, którą da się wypić. Sekret polega na tym, by nie tylko żołądek był z tego zadowolony, ale również inne zmysły.

Stworzenie herbaty

Stworzenie herbaty, która będzie wspaniale wyglądać i tak samo cudownie pachnieć to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednie proporcje wody i rośliny, by uzyskać to, co nie będzie zwyczajnym napojem. Kucharz wie, że herbata może mieć wiele dodatków, które ulepszą jej smak. Jednak oprócz nich na wierzchu ostrożnie rysuje różne wzory na cienkiej piance. Czasami są to nic niewyrażające rysunki, abstrakcje, ale zdarza się również, że prawdziwe dzieła sztuki, których może pozazdrościć niejeden sławny artysta. Potrzeba nie lada skupienia i cierpliwości, by nie zepsuć wzoru. Chociaż kucharz zrobił ich na tyle wiele, że nawet kiedy mu nie wyjdzie, będzie umieć dobrze wybrnąć z takiej sytuacji i uratować swoje dzieło w ostatnim momencie.

Zdrowy napój

Poza samym napojem człowiek ten przyrządza również wiele innych ciekawych rzeczy. Ostatnim razem zajął się sałatką warzywną. Poświęcił jej wiele czasu. Z rzodkiewek tworzył przepiękne róże, sałata wykorzystał jako podkładkę do swojego dzieła. Marchewka, oliwki, papryka, pomidor, ogórek i jeszcze parę warzyw sprawiły, że zwykłe danie wyglądało przepięknie. Klient nie widział, czy przypadkiem nie dostał jakiegoś dzieła sztuki i czy na pewno może go spróbować. Nie chciał bowiem niszczyć takiego arcydzieła. Jednak kucharz stworzył jeszcze wiele innych wspaniałych dań, które zachwycały przybyłych gości. Między innymi były to pieczenie, sałatki, zupy, gulasze. Każdemu poświęcał czas, robiąc ze zwykłego posiłku prawdziwą dziedzinę sztuki.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz