Kupno leków na receptę w aptekach internetowych

Zakupy leków na receptę w aptekach internetowych mogą się nieco różnić w zależności od tego czy zakupu dokonujemy w aptece, która działa tylko w sieci, czy też w sieci aptek, które działają zarówno w Internecie jak i posiadają tradycyjne sklepy. Wtedy też klient ma możliwość osobistego obioru zamówionych przez siebie leków w aptece. Złożenie zamówienia przez Internet z pewnością przyśpieszy realizację złożonego zamówienia. W aptekach typowo internetowych natomiast zamówione w ten sposób leki będą oczywiście wysłane do pacjenta.

Polecamy: metamizol w ostrym bólu

Wtedy też procedura zamówieniowa wyglądać, może w taki sposób, że pacjent będzie zobowiązany jeszcze przed wysłaniem leku wysłać do apteki internetowej swoją receptę. Jeśli możliwy jest odbiór osobisty, to często właśnie przy odbiorze osobistym można okazać posiadaną receptę. Dla pacjenta taka opcja może być zdecydowanie wygodniejsza. Samo zamówienie leków na receptę w aptece internetowej nie odbiega w dużym stopniu od zamawiania zwykłych, dostępnych także bez recepty leków. Wszystkie zamawiane przez siebie leki na receptę należy dokładnie wyszukać i dodać do zamówienia. Jednocześnie może zawierać ono także inne medykamenty, na które recepta jest już niepotrzebna. Po przygotowaniu zamówienia, pacjent poczekać musi jeszcze na jego akceptację. Aby była ona możliwa, do apteki należy wysłać swoją receptę. Wymogiem może być dopisanie na samej recepcie po prostu numeru zamówienia. Wtedy też farmaceuta może szybko zweryfikować otrzymaną receptę i zamówienie jest przygotowywane dokładnie tak samo jak w zwykłej aptece.

Zalecane jest korzystanie z listów poleconych. Uzbroić należy się także w cierpliwość bowiem konieczność dosłania recepty nieco wydłuża czas realizacji zamówienia. Koleje leki, jeśli będą potrzebne w dalszym leczeniu można już więc zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem. Zgodnie z przepisami każdorazowo wysłana recepta musi być zweryfikowana przez farmaceutę, dopiero potem wydane mogą być leki na receptę. W przypadku innych leków czy suplementów lub kosmetyków dostępnych w aptece, już takich wymagań rzecz jasna nie ma, więc zamówienie może być zrealizowane natychmiast. Przy lekach na receptę poczekać należy na potwierdzenie realizacji zamówienia.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz