Browsing articles in "Leczenie i profilaktyka"

Leczenie w prywatnym szpitalu

medicine-848503__180Osoby, które dysponują specjalnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi mogą pozwolić sobie na leczenie w prywatnych gabinetach, gdzie obsługa wydaje się być o wiele milsza, a wiedza lekarzy bardziej rozległa niż w publicznych przychodniach. Nie jest to możliwe, ponieważ lekarze mający własne gabinety często pracują także w szpitalach, więc trudno o to, aby poziom ich wiedzy nagle rósł.

Przeczytaj cały artykuł »

Zabiegi wymagające ingerencji lekarza

woman-698988__180Profesja lekarze jest bardzo ceniona we wszystkich krajach świata. O ile u nas wielu doktorów jest niedocenianych to w krajach afrykańskich i azjatyckich jest to zawód, który cieszy się szacunkiem wśród wszystkich mieszkańców. Szczególnie w Afryce, gdzie bardzo ciężko o pomoc specjalisty ludzie doceniają lekarzy, którzy przyjeżdżają tam z misjami humanitarnymi.

Przeczytaj cały artykuł »

Lekarstwa bez recepty w aptekach

allergy-18656__180W aptekach można kupić całą masę lekarstw, które nie wymagają recepty. W większości przypadków są one wystarczające do wyleczenia choroby. Warto jednak pamiętać, że czasami lepiej udać się do lekarza, który odpowiada za nasze zdrowie i jemu je powierzyć.

Przeczytaj cały artykuł »

Najbardziej męczące i bolesne dolegliwości związane z układem pokarmowym

syringe-866550_640Chyba niemal każdy z nas doznał już bólów brzucha, które wydawały się ogromnym cierpieniem, jednak jeżeli ktoś nie miał do czynienia z pęknięciem wyrostka robaczkowego to tak naprawdę nie wie czym jest prawdziwy ból i go zapewne nie pozna, dopóki dopóty nie pęknie im owy wyrostek. Podobny ból mogą spowodować kamienie żółciowe zalegające w woreczku żółciowym.

Przeczytaj cały artykuł »

W czym może nam pomóc lekarz pierwszego kontaktu

stethoscope-448617__180Każdy z nas ma swojego lekarza pierwszego kontaktu, który jest odpowiedzialny za nasze zdrowie, jeżeli chodzi o pospolite choroby, których każdy może się z nas nabawić z łatwością. Oczywiście wiadomo, że ciężkie schorzenia też bardzo często mogą przyjść znienacka, ale jeżeli chodzi o lekarza rodzinnego to ma on za zadanie leczyć podstawowe choroby, a z bardziej skomplikowanymi dolegliwościami ma on obowiązek odsyłania nas do specjalistów w swojej dziedzinie.

Przeczytaj cały artykuł »

Czy warto z każdą dolegliwością udać się do lekarza?

capsules-385949__180Osobiście nie jestem zwolennikiem częstych wizyt u lekarza i nikomu nie polecam długiego wystawania w kolejkach, ponieważ według mnie jest to czysta strata czasu i pieniędzy, jeżeli zdecydowalibyśmy się na wykupienie całej recepty, jaką zapisze nam doktor. Wielu ludzi potrafi dożyć późnych lat bez ingerencji medycyny, więc myślę, że wielu z nas też by potrafiło.

Przeczytaj cały artykuł »

Problemy z nosem

medications-342449__180Nos, którego głównym zadaniem jest oczyszczanie wdychanego powietrza jest narażony na mnóstwo infekcji oraz problemów zdrowotnych, dlatego powinniśmy dbać o niego ze szczególną wrażliwością, na którą zasługuje. Wielu ludzi często spotykają krwotoki z nosa, które nie są wywołane żadnym uderzeniem.

Przeczytaj cały artykuł »

Z jakimi dolegliwościami rzadko zgłaszamy się do lekarza

medications-342481__180Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele chorób czai się na nas na każdym kroku. Gdyby nie nasz układ odpornościowy to ludzie umieraliby już po kilku dniach życia. Każdego dnia nasz organizm odbiera ataki setek miliardów wirusów i bakterii, które znajdują się na każdym kroku.

Przeczytaj cały artykuł »

Kilka istotnych informacji na temat kamicy żółciowej i moczowej

medications-257298__180Kamienie żółciowe potrafią uprzykrzyć życie, dlatego lepiej prowadzić taki tryb życia, który pomoże uniknąć ich powstawaniu, jednak jak to robić? Podam kilka informacji, które przydadzą się osobom chcącym dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Przeczytaj cały artykuł »

Jesień, czyli pora roku wywołująca masowe przeziębienia

medications-342443__180Każdej jesieni oraz zimy w Polsce rodzi się epidemia grypy, anginy oraz mniej poważnych przeziębień, niemniej jednak wszystkie te choroby muszą być leczone, gdyż mogą wywołać poważne powikłania. Jeżeli zauważymy u siebie powiększone migdałki to bez wahania powinniśmy zapisać się na najbliższy termin w przychodni, gdyż może to oznaczać anginę, które z wiekiem staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Przeczytaj cały artykuł »

Strony:1234»