Listy do Mikołaja – dlaczego warto?

Listy do Mikołaja – dlaczego warto?

Na pewno trzeba tutaj skupić się na jednej rzeczy. Otóż jeżeli chodzi o tworzenie listu do Mikołaja, poza oczywistym przekazem w postaci konkretnej listy życzeń w kontekście prezentowym, trzeba też zwrócić uwagę na inny aspekt.

Na samą sztukę pisania listów, która przecież w dobie tak szeroko postępującej cyfryzacji społecznej, może zanikać. Jednocześnie, warto też potraktować takie zadanie jako wyzwanie uczące dziecko samodzielności. Oczywiście nie chodzi o to, by list rzeczywiście od a do z był tworzony bez pomocy dorosłych osób. Jednak sam fakt, że dziecko już włącza się w takie zadanie, może być nie tylko ekscytującą przygodą, ale też przyczynkiem do konkretnego zadowolenia w późniejszym etapie, gdy już będziemy mieli do czynienia z konkretnymi zaletami.

List

Nie ma wątpliwości co do tego, że samo pisanie listu do Mikołaja jest naprawdę działaniem całkowicie pozytywnym. Przecież jedyne co może takiemu listowi towarzyszyć to ogromna frajda i ekscytacja. Warto zaznaczyć, że przecież tutaj dzieją się rzeczy magiczne.

A skoro tak, to czego się obawiać?

Jeśli Twoje dziecko chce napisać list do Mikołaja, to świetnie! Pamiętaj jedynie, by zachęcać je i pomóc zawsze wtedy, gdy będzie tego potrzebowało. Takie pisanie listu może być świetnym wspólnym doświadczeniem. Nie ma się co oszukiwać – tutaj mamy do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym ,co nie daje się porównać z żadnym innym wydarzeniem na skalę roku. To tez ma przełożenie na konkretne działanie, zresztą liczba listów spływających rocznie do siedziby Świętego, tylko na to wskazuje. Do tego tematu dobrze będzie podejść na poważnie, aby dzieci mogły naprawdę poczuć, że robią coś ważnego i wyjątkowego. To element magii świątecznej, który jak najdłużej powinien być kultywowany i potrzebny w każdym domu. Trzeba to potraktować naprawdę z dorosłej perspektywy, jednak z należną dozą tolerancji dla tego, jak wygląda świat widziany oczyma dziecka. Zresztą, wystarczy przypomnieć sobie własne dzieciństwo i czasy, które same nawiązują do naszych konkretnych doświadczeń z listami do Świętego Mikołaja.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz