fallback-image

Mężczyźni są większymi hipochondrykami

doctor-563429_640Chyba każdy wie co to jest hipochondria, lecz dla tych, którzy nie posiadają takiej wiedzy wyjaśnię. Hipochondria jest to zaburzenie psychiczne, które nakazuje utożsamianie każdego objawu z jakąś chorobą, inaczej wmawianie sobie różnych dolegliwości.

 

Ciekawe jest to, że o wiele częściej takie rzeczy wmawiają sobie mężczyźni mimo tego, że według statystyk o wiele rzadziej odwiedzają lekarzy niż kobiety, a dotyczy się to wszystkich grup wiekowych. Dla niektórych mężczyzn jednorazowy ból przy oddawaniu moczu może oznaczać już piasek w nerkach. W takiej sytuacji facet od razu sieje panikę i wróży sobie dni spędzone w szpitalu oraz poważny zabieg, jakim jest usuwanie kamieni moczowych. Kobiety zazwyczaj to śmieszy, choć są uważane za słabszą płeć, która powinna być bardziej podatna na tego typu sytuacje.

Różnica w psychice kobiet i mężczyzn

Jednak psychika kobieca od męskiej bardzo się różni i duży wpływ na taki stan rzeczy mają hormony. Żadna kobieta, która poczułaby pieczenie w jamie ustnej nie pomyślałaby od razu, że jest to zapalenie jamy ustnej afty, mężczyzna wręcz przeciwnie, jeżeli znałby objawy zapalenia jamy ustnej i chociaż jedna by mu pasowała to w 50% przypadków uznałby, że choruje i zdecydowałby, iż wizyta u lekarza jest konieczna i odbędzie ją w najbliższym czasie. Jeśli więc chodzi o jakiekolwiek choroby, to kobiety są o wiele rozsądniejsze i rzetelniej podchodzą do takich tematów. Jednak zbyt luźne podejście może czasem skończyć się źle, jak na przykład zbyt długie zwlekanie z leczeniem choroby dziąseł.

Etapy choroby

W pierwszym etapie choroby, kiedy występuje tylko zapalenie dziąseł spowodowane przez toksyny wydzielające się przez brak szczotkowania zębów. Pierwszy etap choroby łatwo pokonać i cofnąć wszystkie zmiany, jednak jeżeli choroba się rozwinie to może doprowadzić do poważnych zmian w jamie ustnej, a w ostateczności konieczności usunięcia zębów! W takich przypadkach być lepiej zapobiegliwym i od razu zasięgnąć porady. Mężczyźni często także wyolbrzymiają swoje problemy zdrowotne. Mając zatkany nos strasznie to przeżywają i robią wszystko, aby mieć stał, odpowiednie nawilżanie nosa oraz udają się na oczyszczanie nosa do lekarza, by ten jak najszybciej pomógł uporać się im z tym problemem.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz