fallback-image

Niegroźne schorzenia w czasie ciąży

speaker-649039_640Kobieta, która zaszła w ciąże nie odpowiada już tylko i wyłącznie za siebie, ale również za malucha, którego nosi w swoim łonie. Jest to ogromna odpowiedzialność, jaką kobiety zostały obdarzone. Bardzo ważne w tym okresie dziewięciu miesięcy jest wsparcie ojca, ponieważ nie każda kobieta dorosła do roli matki i potrzebuje stałej opieki oraz kogoś, kto ją zawsze wesprze na duchu oraz pocieszy w trudnych momentach.

W czasie ciąży hormony szaleją, a humor kobiety zmienia się jak w kalejdoskopie. Ciężko jest wtedy naprawdę dogodzić kobiecie, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i spełniać jej wszystkie zachcianki. Bardzo często pojawia się zgaga w ciąży, która wiąże się z odczuciem pieczenia w przełyku, a nawet odruchami wymiotnymi, dlatego lepiej robić wszystko, aby jej unikać. Refluks w ciąży nie jest o tyle niebezpieczny, o ile jest dokuczliwy oraz bardzo męczący, dlatego lepiej dostosować się do paru porad, które pozwolą go uniknąć.

Czynności domowe, których powinny unikać kobiety w ciąży

Kobiety w stanie błogosławionym powinny unikać schylania się, a więc mycia podłóg, zamiatania, a nawet wiązania butów. Niech robi to za nie ktoś inny. Należy pamiętać o tym, aby nie opuszczać głowy poniżej żołądka. Powodem może być też zła dieta, więc lepiej unikać potraw zawierających cebulę, a także kwaśnych soków, warzyw i owoców oraz napoi gazowanych, które przyczyniają się w dużym stopniu do powstawania zgagi. Podobnie w ciąży występują częstawe zaparcia.

Zespół jelita drażliwego i jego wpływ na ciąże

Wciąż powiększająca się macica uciska jelito grube i tym samym sprawia problemy z wypróżnianiem. Dodatkowe kłopoty mogą mieć kobiety, które cierpią na zespół jelita wrażliwego i to ponadplanowo zwiększa ich udręki. Najlepszym naturalnym sposobem na tego typu dolegliwości jest picie dużych ilości wody. Najlepiej około 2 litrów dziennie. Podobnie potrawy bazujące na świeżych owocach i otrębach korzystnie wpływają na pracę układu pokarmowego. U kobiet w ciąży obserwuje się również częste krwotoki z nosa, które są wynikiem zwiększonej objętości krwi oraz przekrwienia naczynek. Krew z nosa przyczyny ma takie jak jest napisane powyżej i nie powinno być to zmartwieniem, gdyż jest to normalne zjawisko, jednak jeżeli występuje kilka razy w miesiącu to lepiej zgłosić to lekarzowi prowadzącemu ciążę.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz