Nowoczesne farmaceutyki w plastrach

Nowoczesne farmaceutyki w plastrachW chwili obecnej w aptekach dostępne są leki w plastrach. Są one wygodne, skuteczne tak samo, jak leki w tradycyjnej postaci tabletek. Mniej szkodzą naszemu przewodowi pokarmowemu i wątrobie, gdyż substancje lecznicze zawarte w plastrach omijają je. Jakie rodzaje plastrów możemy kupić?

Przeciwbólowe

Do wyboru mamy plastry rozgrzewające i chłodzące. Te pierwsze są skuteczne w przypadku bólów reumatycznych i mięśni. Nasączone są naturalnymi wyciągami z roślin. Zawierają przede wszystkim wyciąg z papryczki chili i pieprzowca. Plastry hydrożelowe mają właściwości chłodzące. Zawierają olejki eteryczne i mentol, które chłodzą. Zmniejszają obrzęki po stłuczeniach, można je stosować na rozległe siniaki. Rozgrzewające lub chłodzące plastry dostępne są w aptece bez recepty.

Przeciwmigrenowe

Zawierają olejki eteryczne (miętowy, rozmarynowy i melisowy) oraz wyciągi z ziół. Sięgamy po nie wtedy, kiedy poczujemy pierwsze bóle głowy. Zawarte w nich substancje powstrzymują uwalnianie się serotoniny, mogą więc skutecznie powstrzymać zbliżający się atak migreny. Ziołowe plastry przeciwmigrenowe przyklejamy na górną część karku lub na skroń. Działają on 8 do 12 godzin.

Na blizny

Są bardzo skutecznym sposobem, aby po oparzeniu lub cesarskim cięciu nie pojawiła się brzydka blizna. Są skuteczne nie tylko w przypadku świeżych, ale także starych bliznowców i tak zwanych blizn przerostowych. Po zastosowaniu plastrów blizna staje się gładsza, jaśniejsza i mniej widoczna. Zmniejsza się uczucie ściągnięcia skóry, ból i swędzenie.

Antynikotynowe

Są pomocne dla osób, które są uzależnione od nikotyny, które chcą rzucić palenie, ale po odstawieniu papierosów odczuwają suchość w ustach, drżenie rąk, niepokój. Te fizyczne objawy odstawienia nikotyny łagodzą plastry, gdyż organizm nadal otrzymuje nikotynę, ale w znacznie mniejsze dawce. W aptekach są dostępne różne rodzaje plastrów antynikotynowych, które zawierają różne dawki nikotyny. Dobieramy je uwzględniając liczbę wypalanych przez siebie papierosów.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz