Browsing articles in "Porady i informacje"

Listy do Mikołaja – dlaczego warto?

Listy do Mikołaja – dlaczego warto?

Na pewno trzeba tutaj skupić się na jednej rzeczy. Otóż jeżeli chodzi o tworzenie listu do Mikołaja, poza oczywistym przekazem w postaci konkretnej listy życzeń w kontekście prezentowym, trzeba też zwrócić uwagę na inny aspekt.

Przeczytaj cały artykuł »

Wczasy dla seniorów

Wczasy dla seniorówAby dobrze przeżyć dojrzałe lata swojego życia, trzeba dbać o siebie i swój organizm. Zdrowie w podeszłym wieku staje się wyzwaniem, dlatego także ono wymaga szczególnej opieki. Właściwe odżywianie czy lekarstwa i częste wizyty u lekarza to nie wszystko, jeśli chce się równocześnie być aktywnym seniorem. Przeczytaj cały artykuł »

Warto robić przetwory na zimę

Warto robić przetwory na zimęNasze mamy i babcie, co roku latem przygotowywały słoiki z wekami na całą zimę. Wynikało to z tego, że wielu produktów nie można było kupić w Polsce właśnie w okresie zimowym i nie można było ich również w inny sposób przechować. Obecnie, coraz mniej kobiet decyduje się na to, aby przetwarzać warzywa i owoce, ponieważ przez cały rok można kupić wiele produktów, które kiedyś były sezonowe. Poza tym, w sklepach jest dosłownie wszystko – gotowe sosy i dżemy, a więc z lenistwa i oszczędności czasu, rezygnują one z takich czynności.

Przeczytaj cały artykuł »

Krem do twarzy. Czy warto przepłacać?

Krem do twarzy. Czy warto przepłacać?Każda kobieta posiada co najmniej jeden krem do twarzy. Większość z nas w swojej łazience ma krem na dzień i na noc, często także oddzielny krem na lato – z wyższym filtrem i na zimę – bardziej nawilżający. Dobry krem to dla wielu pań wydatek rzędu kilkuset złotych. Są jednak zwolenniczki kremów tanich, sprawdzonych od pokoleń przez nasze matki i babcie.

Przeczytaj cały artykuł »

Skuteczne oczyszczanie organizmu

 

Skuteczne oczyszczanie organizmuWiosna to piękna pora roku. Przyroda powoli budzi się do życia, a my nabieramy pozytywnej energii, dzięki temu, że na niebie pojawia się coraz więcej słońca i dzień jest coraz dłuższy. Wiele osób w tym okresie rozpoczyna również diety odchudzające, aby zdążyć przed latem i móc wystąpić na plaży w kostiumie kąpielowym. Warto jednak poprzedzić taką dietę odpowiednią kuracją oczyszczającą. Przeczytaj cały artykuł »

Jak schudnąć? O złotym środku w drodze do upragnionej wagi

Jak schudnąć? O złotym środku w drodze do upragnionej wagiW dzisiejszych czasach ustalonym kanonem piękna jest szczupła smukła sylwetka, starannie zbudowane ciało i uśmiech na twarzy. Można o nie walczyć na wiele sposobów. Diety, siłownie, preparaty, herbaty i zioła odchudzające to nieliczne metody, po które sięgamy. Najważniejsza jest równowaga, dlatego umiejętność łączenia tych sposobów jest niezwykle cenioną zdolnością. Złoty środek to panaceum na wiele problemów. Gdzie kryje się złoty środek w walce z nadmiernymi kilogramami?

Przeczytaj cały artykuł »

Przykładny ojciec oczami partnerki

Przykładny ojciec oczami partnerki.Kobiety bardzo często bardzo wnikliwie weryfikują kandydatów na swoich partnerów. Mimowolnie starają się w mężczyźnie szukać namiastki własnego ojca jeśli ten oczywiście spełniał się w tej roli. Kobiety są istotami, które potrzebują poczucia bezpieczeństwa, i które chcą mieć twardy grunt pod stopami. Szukają więc człowieka, który nie tylko będzie w stanie się nią zaopiekować, ale również takiego, który dobrze zajmie się ich przyszłym potomstwem. Przeczytaj cały artykuł »

Dlaczego powinno się dbać o odpowiedni poziom witaminy D w organizmie?

Witamina D nie jest substancją potrzebna nam do życia w taki sam sposób jak tlen i glukoza, bez których przewrócilibyśmy się niemal natychmiast. Nie ma też znaczenia takiego, jak białka i tłuszcze, z których budujemy nasz organizm niczym z cegiełek. Witamina D nie jest ani budulcem, ani źródłem energii. Jej zadaniem jest kontrolowanie innych procesów w naszym ciele.

Przeczytaj cały artykuł »

Niegroźne schorzenia w czasie ciąży

speaker-649039_640Kobieta, która zaszła w ciąże nie odpowiada już tylko i wyłącznie za siebie, ale również za malucha, którego nosi w swoim łonie. Jest to ogromna odpowiedzialność, jaką kobiety zostały obdarzone. Bardzo ważne w tym okresie dziewięciu miesięcy jest wsparcie ojca, ponieważ nie każda kobieta dorosła do roli matki i potrzebuje stałej opieki oraz kogoś, kto ją zawsze wesprze na duchu oraz pocieszy w trudnych momentach.

Przeczytaj cały artykuł »

Uwaga na znachorów

sadness-831514_640 tee-93172_640Osoby, które mają uprzedzenie do Narodowego Funduszu Zdrowia bardzo często korzystają z pomocy osób w żadnym stopniu nieuprawnionych do dawania medycznych porad. Jednak wielu ludzi wierzy, że osoby te posiadają niezwykłe zdolności, które pozwalają im leczyć wiele schorzeń, próżna jest ta wiara, ponieważ nie ma ziół dostępnych w Polsce, które pomogłyby usunąć kamienie na woreczku żółciowym.

Przeczytaj cały artykuł »

Strony:1234»