Rola diety w życiu człowieka

Rola diety w życiu człowieka

Rola diety w życiu człowiekaOdpowiednia dieta jest niezwykle ważna, nie tylko dla osób, które chcą się odchudzić, ale dla każdego kto chce, żyć długo i zdrowo. Dieta dla każdego powinna zostać przygotowana indywidualnie, oraz zawierać wszystkie niezbędne elementy. Takie jak witaminy czy odpowiednio dobrane wartości tłuszczy, białek oraz węglowodanów. Ważne są również odpowiednie wartości kaloryczne.

Witaminy są ważne.

Niezależnie od rodzaju diety, każda musi być bogata w witaminy, które zazwyczaj wywierają bardzo dobry wpływ na organizm. Takim przykładem może być witamina d, która zbawiennie działa na układ kostny, mięśniowy, a także odporność i właściwości regeneracyjne organizmu.

Sprawdź: witamina d3 dla dorosłych

Źródło witamin

Poza witaminami, które w sposób naturalny są produkowane przez organizm (witamina d3) to większość z nich pochodzi z spożywanego pokarmu. Dlatego też należy dbać by w diecie znajdowało się dużo produktów świeżych, nie mrożonych, a także produktów roślinnych oraz ryb.

Dlaczego dieta musi być zbilansowana?

By dieta odniosła skutek, oraz trwale poprawiła jakość życia, musi być dostosowana do potrzeb osoby, która będzie z niej korzystać. Odpowiednie proporcje witamin oraz mikroelementów sprawią, że bardzo szybko zacznie się odczuwać pozytywne efekty nowego stylu życia. Gdy jeden czynnik góruje nad drugim, może się okazać, że nadmiar w jednym i braki w drugim elemencie mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Podobnie było z „dietą Duncana”, która posiadała nadmiar białek i brak węglowodanów, co często prowadziło do zakwaszenia organizmu.

Bilansując swoją dietę warto udać się do dietetyka, który pomoże dobrać odpowiednie składniki i potrawy, bogate we wszystko czego potrzebuje organizm, robiąc to w sposób profesjonalny.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz