fallback-image

Różne choroby

surgery-857140__180Dokładnie tak jak ktoś kiedyś powiedział : nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle zdiagnozowani. Czy można się do tego stwierdzenia przychylić? W dużej mierze niestety tak. Ludzki organizm jest bardzo mocno skomplikowaną strukturą, i co jakiś czas może coś w niej zacząć szwankować.

Na przykład każdy z nas co jakiś czas ma tak naprawdę komórki nowotworowe w swoim organizmie. Ze znakomitą większością jednak doskonale radzi sobie nasz układ odpornościowy. Tylko w nielicznych przypadkach tak naprawdę dochodzi do rozwinięcia się nowotworu. U wielu osób występują także drobniejsze schorzenia, które są także dosyć często bagatelizowane.

Choroby jamy ustnej

Na przykład choroby jamy ustnej, czy choroby dziąseł wiele osób zauważa dopiero wtedy gdy ich objawy stają się silniejsze. W przeciwnym wypadku mogą się one rozwijać niepostrzeżenie. Nawet grzybica jamy ustnej w początkowej fazie choroby nie daje praktycznie żadnych objawów, a jeśli już takowe się pojawią to nie każdy przecież idzie od razu do dermatologa. Dosyć powszechne są choroby układu pokarmowego. Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że nasz układ pokarmowy jest dostosowany do trawienia bardzo różnorodnych pokarmów, co jest jednym z wyróżników człowieka na tle innych zwierząt, to zrozumiałe staje się, że w takiej skomplikowanej strukturze, raz na jakiś czas pojawią się problemy takie jak zgaga czy refluks żołądka. Czasem zarówno zgaga jak i refluks to tylko tymczasowe dolegliwości, które z biegiem czasu, stopniowo mogą ustępować.

Refluks u niemowląt

Przykładem jest dosyć powszechny refluks u niemowlaków oraz u kobiet w ciąży. W tym drugim przypadku zgaga może być dosyć uciążliwa bo to co na zgagę w ciąży można brać, nie zawsze ma silne i zwalczające wszystkie objawy działanie, ale tak jak przy innych lekach tego typu tak i tutaj najważniejsze jest oczywiście to, aby były to leki bezpieczne dla dziecka. U każdego z nas pojawić mogą się także i inne dolegliwości takie jak krwawienie nosa, którego przyczyny nie zawsze można łatwo ustalić. Jak wiadomo krwotok z nosa przyczyny, mogą być bardzo różnorodne od najbardziej błahych po bardzo poważne.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz