fallback-image

Schorzenia, na które można zapaść już w młodości

wound-661999__180Rzadko się zdarza, aby osoby w wieku nieprzekraczającym dwudziestu lat często chorowały, a mimo tego coraz więcej młodych ludzi odwiedza lekarzy. Badania nie wykazały jednoznacznie czy jest to wina złych genów czy nieodpowiedniego trybu życia, ale jedno jest pewne – średnia wieku chorych na refluks żołądkowy zmalała o 15 lat w ciągu ostatnich dwóch dekad, więc jest to wynik przerażający.

Wpływ na to w większości przypadków nie ma z pewnością zła dieta, a czynnik stresogenny w pracy, gdyż od młodych ludzi pracodawcy wymagają cudów. Refluks żołądkowo przełykowy jest o tyle nieprzyjemnym schorzeniem, że występuje przez trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku i sprawia nieprzyjemności chorej osobie. Piekące uczucie w gardle jest zmorą prawie 40% polaków.

Spadek liczby osób chorujących na zatoki

Podobnie spadła średnia wieku chorych na zatoki przynosowe, a jest to efekt tego, iż młodzi ludzie przestali dbać o swoje zdrowie. Ograniczają wizyty u lekarza do niezbędnego minimum, czyli do sytuacji, kiedy są naprawdę chorzy i nie mogą wstać z łóżka. W innych przypadkach zadowalają się popularnymi środkami przeciwbólowymi, które są powszechnie dostępne w każdej aptece. Wielu nastolatków męczy częsty nieżyt nosa, który nierzadko powiązany jest z alergią, jednak w znacznej części przypadków jest to po prostu wynik lekceważącego podejścia do życia, a więc braku odpowiedniego odziania w chłodne dni. Szczególnie łatwo można nabawić się kataru, gdy wychodzimy na zewnątrz rozgrzani, a jesteśmy niekompletnie ubrani.

Opatrzenia ran

Podobnie młodzi ludzie, którzy od najmłodszych lat żyją w sterylnym środowisku łatwo nabawiają się chorób, które wdzierają się do organizmu przez rany. Nie wystarczy jakiś preparat na rany po skaleczeniu. Każda rana musi być dokładnie wysterylizowana wodą utlenioną, która zabija bakterie, w przeciwnym wypadku łatwo może wdać się zakażenie, które doprowadzi do poważnych komplikacji. Wielu młodych także podchodzi lekceważąco do wielu objawów, które mogą prognozować poważne choroby. W ich poczet można zaliczyć krew z nosa, która płynie częściej niż raz w roku. Niektórzy nie zwracają uwagi na ten szczegół, nawet jeśli występuje kilka razy w miesiącu, a może być to objaw poważnego schorzenia układu krwionośnego.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz