fallback-image

Szkodliwość diety białkowej

Szkodliwość diety białkowejWiele osób w dzisiejszych czasach narzeka na to, że mają nadwagę i nie potrafią jej pozbyć. Lekarze i dietetycy faktycznie wskazują, że coraz więcej osób w naszym społeczeństwie ma problemy ze zbędnymi kilogramami. Większość osób chcąc zrzucić tłuszczyk, decyduje się na jedną z popularnych diet. Najczęściej takie diety można znaleźć w popularnej prasie kobiecej lub branżowej oraz w Internecie. Jedną z bardziej popularnych diet jakiś czas temu stała się dieta białkowa. Obecnie wielu lekarzy przestrzega jednak przed jej działaniem, wskazując na wiele niepokojących skutków ubocznych. Czy faktycznie trzeba uważać na dietę białkową?

Pomysłodawcą tej terapii odchudzającej był francuski lekarz – Pierre Dukan. Obecnie został on pozbawiony prawa do wykonywania zawodu, między innymi właśnie na skutek zalecania swoim pacjentom diety białkowej. Dieta proteinowa, którą opracował lekarz, opiera się głównie na produktach o jak najwyższej zawartości białka. Przez tydzień pacjent je samo białko, czyli mięsa i twarogi oraz sery. W kolejnym tygodniu do menu można wprowadzić dodatkowo niewiele warzyw, ale już w następnym, zjadamy znowu tylko białko. Wiele osób stwierdziło, że dzięki diecie udało im się faktycznie schudnąć. Szczególnie mężczyznom podoba się taki rodzaj diety, ponieważ nie muszą oni ograniczać mięsa. Na diecie można nawet popijać coca colę zero, bez cukru.

Dieta białkowa a odchudzanie

Dieta białkowa faktycznie pozwala schudnąć bez wielu wyrzeczeń, ale nadmiar białka zwierzęcego wprowadzanego do organizmu, powoduje jego powolne zakwaszenie, które jest bardzo szkodliwe dla organizmu. Wiele osób skarży się po stosowaniu tej diety na bóle stawów i mięśni, ale również na problemy z nerkami. W skrajnych przypadkach pacjenci są dializowani, z uwagi na uszkodzenie trwałe nerek.

Stosunek lekarzy do diety białkowej

logoPolscy lekarze bardzo przestrzegają przed stosowaniem słynnej diety białkowej. Nie jest ona zdrowa dla naszego organizmu i może nawet powodować nieodwracalne skutki. Znacznie lepsza i bardziej racjonalna będzie dieta oparta głównie na warzywach, które są lekko kaloryczne i nie zawierają w ogóle tłuszczu. Poza tym, dieta powinna być przede wszystkim racjonalna.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz