Uratowany w ostatnim momencie

Uratowany w ostatnim momencie

Muszę przyznać, że przez długi czas byłem osobą mocno stroniącą od jakiejkolwiek aktywności fizycznej. W zasadzie każdy powrót do domu z pracy kończył się spoczęciem na kanapie i oglądaniem telewizora, przy którym nie sposób było się nie zajadać różnymi smakołykami i popijać piwa.

Taki tryb życia nie przeszkadzał mi przez długi czas, tym bardziej, że przez wiele lat nie doskwierały mi żadne problemy zdrowotne. Oczywiście, wszystko wyglądało pięknie i ładnie do czasu.

Pierwsze oznaki

Jakieś dwa lata temu zacząłem obserwować u siebie kłopoty z widzeniem. Nie były to jakieś specjalne trudności ani zaburzenia percepcji, niemniej jednak zaczęły one mieć charakter powtarzalny, a ich nasilenie dawało się coraz bardziej we znaki mojej osobie. Gdyby nie moja kobieta, pewnie jeszcze przez dłuższy czas bym je bagatelizował i spychał na boczny tor. Po wizycie u lekarza okulisty i wykonaniu kilku dodatkowych badać okazało się, że cierpię na cukrzycę, która najprawdopodobniej została indukowana poprzez moje niezdrowe nawyki żywieniowo-obyczajowe. Dzięki zainteresowaniu się Beaty moim stanem zdrowia udało mi się stopniowo porzucać negatywne nałogi, w skład których należy wliczyć także palenie papierosów i podjadanie po nocy. Jakiś czas temu dostałem od mojej lubej specjalne buty sportowe (Nike Air Max Thea Black ), których celem było zaktywizowanie mnie do uprawiania sportu, a nie tylko bazowanie nie odłożeniu używek i przejściu na dietę, która zresztą przyszła mi chyba najciężej.

Bodziec

Gdyby nie moja ukochana pewnie wciąż siedziałbym wygodnie w kanapie z założonymi nogami popijając piwo i objadając się łakociami. Wyrwanie za jej pomocą z mojego marazmu pomogło mi w tym, aby w końcu wziąć się za siebie, a ponadto pomogło mi dostrzec inne barwy świata, niż permanentna szarzyzna otaczającej mnie rzeczywistości. Najważniejsze jest to, że udało mi się uniknąć pogłębienia stanu mojej cukrzycy. Poza przyjmowaniem odpowiednich medykamentów i prowadzeniem aktywnego trybu życia, postanowiłem pomóc innym osobom w przezwyciężaniu swojej niemocy. Liczę na to, że teraz ja będę się mógł odwdzięczyć innym.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz