fallback-image

Usuwanie kamieni żółciowych i udrażnianie zatok

surgery-708507__180W przypadku zapalenia zatok przynosowych, nos może być bardzo mocno zablokowany, a standardowe próby jego oczyszczenia mogą nic nie dawać. Oczywiście o tym jak udrożnić zatoki decydować powinien lekarz, ale jeśli nie jest po jeszcze poważne zapalenie zatok to można spróbować samemu. Zatoki oczyszczać można nawet zwykłą wodą z odpowiednim dodatkiem soli.

Ważne aby woda była ciepła ale o wiele lepsze jest zastosowanie w tym celu soli fizjologicznej. Sól fizjologiczna stosowana jest także przy profesjonalnych zabiegach oczyszczania zatok przynosowych. Oczywiście częste powtarzanie zabiegu spowodować może wysychanie śluzówki nosa. Jeśli tak się stanie, a może się tak zdarzyć to oczywiście konieczne jest nawilżanie nosa za pomocą specjalnych preparatów, najczęściej maści.

Wysychanie śluzówki

Wysychanie śluzówki nosa może w stosunkowo krótkim czasie doprowadzić do jej uszkodzenia, a obrzęk niestety ale nie wpływa korzystnie samopoczucie chorego, a dodatkowo niemożliwe jest w tym czasie przeprowadzanie zabiegów oczyszczających. Przy problemach z zatokami należy zbadać czy nie jest to aby zapalenie zatok. Zapalenie zatok przynosowych powodować może liczne powikłania, dlatego też leki na zapalenie zatok jest zwłaszcza w pierwszej fazie choroby o wiele ważniejszy, nawet od samego oczyszczania zatok przynosowych.

Kamienica żółciowa

Kamienica żółciowa jest z kolei jedną z najpowszechniejszych chorób układu pokarmowego. Jej najczęstszym objawem są silne kolki oraz utrzymujący się przez pewien czas, łagodniejszy już na szczęści ból podbrzusza. Tak naprawdę jedynym sposobem na wyleczenie oraz na uniknięcie groźnych powikłań jest usuwanie kamieni żółciowych. Leczenie samych objawów stosuje się tylko wtedy gdy choroba jest jeszcze we wczesnym stadium, a sam chory nie chce poddać się z różnych względów operacji, lub wtedy gdy operacja nie może być przeprowadzona. Dosyć często decyduje o tym pęcherzyk żółciowy, którego przewlekłe zapalenie jest czynnikiem wykluczającym możliwość przeprowadzania operacji chirurgicznej mającej na celu usunięcie kamieni żółciowych, najpierw leczy się więc takie zapalenie.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz