fallback-image

W jakim stopniu ciąża wpływa na kobiece ciało

pregnant-775036__180Okres dziewięciu miesięcy, w których kobieta nosi dziecko w swoim łonie jest bardzo burzliwym czasem nie tylko dla niej, ale również dla jej otoczenia. Burza hormonów w jej organizmie może doprowadzić ją do różnych stanów. Wahania emocji oraz częste wybuchy gniewu to normalny stan kobiet w ciąży, który chyba nikogo już nie powinien dziwić, ponieważ ich niestabilność uczuciowa została nawet dowiedziona przez naukowców.

Jest to również czas, gdy organizm kobiety narażony jest na różne choroby, dlatego zaleca się, aby jak najmniej czasu kobieta spędzała w miejscach publicznych, gdzie nietrudno o przeróżne, groźne bakterie i wirusy, które mogą zainfekować jej organizm, a co za tym idzie spowodować zagrożenie dla płodu.

Negatywny wpływ chorób jamy ustnej

Nawet choroby jamy ustnej mogą mieć negatywny wpływ na ciążę, więc, gdy tylko zauważy się jakiekolwiek objawy, odstępstwa od normy to należy skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę i poprosić go o poradę. Regularne szczotkowanie zębów oraz płukanie jamy ustnej to dobre sposoby na jej ochronę, ale mimo tego może pojawić się grzybica jamy ustnej. W czasie ciąży należy również zrezygnować ze spotkań ze znajomymi, którzy są nawet lekko przeziębieni. Trzeba tego bardzo pilnować, gdyż grypa w ciąży może okazać się śmiertelnie groźna dla dziecka, a nawet matki, ponieważ branie jakichkolwiek antybiotyków w tym okresie jest niedopuszczalne i może w poważnym stopniu uszkodzić płód. Podawanie jakichkolwiek leków może odbywać się tylko i wyłącznie pod ścisłym nadzorem i kontrolą lekarza.

Występowanie drobnych dolegliwości w czasie ciąży

W czasie ciąży można spodziewać się różnych drobniejszych dolegliwości, do których można włączyć krwawienie nosa, które spowodowane jest kruchością naczynek krwionośnych w nosie oraz zwiększoną objętością krwi. Krwotok z nosa przyczyny może mieć również inne, ale u kobiet w ciąży najczęstszym wytłumaczeniem są podane wcześniej. Organizm niektórych kobiet, szczególnie w czasie pierwszej ciąży może zaskakiwać co może wywołać refluks żołądka. Jest to niemiła dolegliwość, którą każdy chciałby zwalczyć. Kobiety w ciąży mają utrudnione zadanie, gdyż nie mogą brać żadnych lekarstw. W takim razie co na zgagę w ciąży? Najlepiej stosować naturalne metody, czyli pić wywar z rumianku i mięty, które mają kojące działanie i usprawniają pracę żołądka.

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz