Właściwości witaminy D3 a ciąża

 

Właściwości witaminy D3 a ciążaCoraz to nowe badania pokazują, że witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Zwłaszcza dotyczy to budowy i struktury kości. Wpływa jednak także na układ mięśniowy i nerwowy. Przewlekły niedobór witaminy D może zaś wiązać się z poważnymi chorobami. Powszechnie wiadomo, że jeśli nie utrzymujemy jej odpowiedniego poziomu, to wówczas jesteśmy zdecydowanie bardziej narażeni na powstanie chorób nowotworowych, układu krążenia, czy też takich schorzeń jak stwardnienie rozsiane, czy też choroba Parkinsona. Witamina D może być wytworzona przez nasz organizm podczas wystawienia ciała na słońce (należy jednak uważać, aby nie robić tego za często, bowiem może skutkować to chorobami skóry), ale także poprzez spożywanie odpowiednich pokarmów, bogatych w ten suplement diety takich jak: mleko, żółty ser, żółtka jajek a przede wszystkim ryby.

Witamina D3 w ciąży

Witamina D jest niezbędna dla kobiet w ciąży. Jej dobowa dawka dla przeciętnego człowieka wynosi 400 IU. Przyszłym mamom zaleca się jednak zwiększenie ilości do ok. 800 – 1000 IU od drugiego trymestru, zwłaszcza w miesiącach zimowych, gdy pozbawieni jesteśmy odpowiedniej ilości światła słonecznego. W czasie od kwietnia do października można wrócić do poziomu 400 IU, a dodatkowo wystawiać ciało na słońce na ok. 20 minut.

Skutki niedoborów

Niedobór witaminy D jest poważnym problemem, bowiem jeśli przyszła mama nie będzie posiadała w swoim organizmie jej optymalnej ilości, to wówczas będzie też brakowało jej dziecku. Dzięki utrzymaniu prawidłowego poziomu witaminy D prawidłowo może rozwijać się szkielet malucha, a także matka nie będzie narażona na osteoporozę, która dość często dotyka ciężarne kobiety. Należy też zwrócić uwagę, że witamina D wspomaga układ mięśniowy, a także odpornościowy. Należy zatem jeść odpowiednie posiłki, stosować suplementy diety bogate w witaminę D. W przypadku dawkowania tabletek warto spytać o zdanie lekarza. Dobrze jest zatem jeśli przyszła mama dba o siebie i o odpowiednią ilość witaminy D w swoim organizmie, a tym samym w organizmie maluszka. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie preparatu VITRUM D3.

Zobacz więcej na http://www.vitrumd3.pl/

 

Podobne wpisy:

No Comment

Dodaj komentarz